Asi najkratší titulok, aký som za posledných 5 rokov vymyslel. Ale nie o tom som chcel. Minulý týždeň som sa rozhodol odísť z firmy Global24 a z pozície manažéra projektu Student24. Tak o tom píšem, že by ste vedeli…

Nech už toto moje rozhodnutie znie akokoľvek zvláštne, je skutočné. Keďže v kalendári nie je 1.apríl, o žartík nejde. Po štyroch rokoch v tomto médiu bolo na čase sa rozlúčiť. Prečo? Nechcem o tom písať zdĺhavo, pretože to väčšinu z vás možno ani netrápi.

Tak to skúsim zhrnúť: za obdobie, počas ktorého som pracoval pre Bystrica24.sk, Student24.sk a Global24 som sa naučil kvantum nových vecí, ktoré som k svojej práci potreboval. Žurnalistika ako taká ma však v istom momente prestala baviť. Radšej som začal blogovať.

No a marketing je fajn, akurát ten ktorý som chcel presadiť, sa vo firme nestretol až s takým veľkým nadšením, ako som možno očakával. Samozrejme moje skúsenosti z tejto oblasti sú zatiaľ skromné, preto som rád, že ma v mnohých nereálnych nápadoch Marek aj ostatní stopli. Avšak ako ma dobre poznáte, slovné spojenie „to sa nedá“ jednoducho nepoznám.

Opatrný marketing mi nie je veľmi pochuti. Rád experimentujem, skúšam a učím sa na vlastných chybách. No a v konečnom dôsledku som mladý človek, ktorý chce všetko hneď a okamžite, čo v korporáciách a teda v celoslovenskom médiu nejde.

A trochu mi tu smrdí aj pohodlnosť. Moja pohodlnosť. V istej chvíli som sa uspokojil sám so sebou, že všetko je fajn. Avšak pokiaľ chcem v živote dosiahnuť to, po čom túžim, musím pre to spraviť viac. Aj preto som sa rozhodol rozlúčiť s 24-kou, s ktorou som každý deň vstával aj chodil spať.

Začínam na zelenej lúke :) Odznova. Bez akýchkoľvek základov. Nemám svoj portál. Nemám dosah na žiadne médium. Nemám miesto vo firme, chýba mi príjem. Ale som slobodný a šťastný. Pretože iba tam, kde vidím potrebu, som nútený na sebe ešte viac zamakať. No a ako som už hovoril, do teraz som bol až príliš pohodlný…

A ešte správa od nášho šéfredaktora z Global 24, ktorá mi prišla len pred chvíľou a celkom ma potešila:
,,…zároveň ti uprimne prajem, nech sa ti v ďalšom živote aj kariére darí a nájdeš si aktivity, ktoré ťa budú napĺňať, ľudsky aj profesionálne posúvať vpred a prinášať čoraz viac ovocia. Možno aj zeleniny, ahoj.“

Marcel vďaka za správu. Nech sa darí aj vám!

 

Pin It on Pinterest