Veľmi výstižný titulok už na začiatku prezrádza, o čom bude dnešný blogspot. O peniazoch? O láske? Alebo o príležitostiach? Tipli ste to posledné? Uhádli ste. Pri krátkom zamyslení som si spomenul na niekoľko príbehov či situácií, kedy som jednoducho odpovedal slovom „ÁNO“….

V tejto uponáhlanej dobe si každý strážiť svoj čas, nikomu ho nerozdáva a ani sa s ním nedelí. Zavoláte niekoho na kofolu, ale nemá čas. Zavoláte ho na koncert, ale je v práci. Pozvete ho na futbal, ale je zahrabaný až po uši. Áno, aj mne sa hľadá čas na mnohé aktivity niekedy až veľmi ťažko. No napriek tomu sa snažím veciam hovoriť áno. Napríklad?

1. Študentská rada stredných škôl Slovenskej republiky hľadá PR manažéra a hovorcu, mal by si záujem? „Jasné, že ÁNO!“ 
Jeden krásny večer mi napísal môj dlhoročný známy Martin Štěpánek, či by som si nevyskúšal niečo nové :) Neváhal som skutočne ani sekundu a hneď som mu odpovedal, že záujem mám. Nevedel som síce do čoho idem, či za to nejaké peniaze dostanem, ale ani či na to budem mať čas… Možno to znie ako malá nezodpovednosť, ale ja tomu hovorím, že som sa chytil šance, ktorá už druhý krát prísť nemusela… A výsledok? Vďaka môjmu slovíčku „áno“ som bol tento víkend na pracovnom stretnutí s ministrom školstva a získal pár cenných kontaktov, ktoré využijem do budúcna…

2. Kúpime si lístok do tomboly? „Čo ja viem… No dobre – áno!“
Ešte dnes mám v hlave zážitky z Dňa študentstva v Rimavskej Sobote, na ktorom som bol ešte minulý rok. Kúpiť si lístok do tomboly je pre mnohých ľudí ako hodiť peňaženku do Hrona a možno ju nájsť. Ani ja si nekupujem tombolové lístky, ale teraz to stálo za srandu. Vyhral som tašku plnú darčekov (poukážka na zdravotné vyšetrenie, klúčenky, nejaký olej a iné nepotrebné veci)… Oco daroval poukážku mame a bola doma sranda, kľúčenku som dal do vlastnej súťaže a potešil výhercu, no a olej oco ako domáci kutil určite spotreboval… :)
3. Nejdeš na vernisáž architektonický skvostov? „Na čo by mi to bolo, alebo vieš čo – idem!“
Totálne nudná vernisáž a umelecké diela, ktoré som ako zvykom nikdy nepochopil… Po pol hodine som však mal kontakt do miestneho rádia, v ktorom som sa od vtedy už 4 krát objavil – :)

4. Pozývame ta na konferenciu FRESH, prídeš? „Vyzerá to zaujímavo, takže áno“!
A to som si myslel, že na tú konferenciu mám ísť fotiť a robiť report, až o niekoľko hodín som zistil, že budem prednášať o online marketingu. Myslím, že celkom zaujímavo využitá príležitosť…

5. Čawko, písal mi kamoš, že potrebuje človeka na recenzie. Ja nemám čas. Ty by si sa na to dal? „No jasné, daj mi naňho kontakt!“
Jedna správa a za mesiac a pol mám doma 5 kníh úplne zadarmo, teda len za to, že som napísal pár recenzií, taktiež super, čo poviete?

6. Mal by si čas robiť pre Yní víkend rozhovory s kapelami? ,,Myslím, že  áno“
Za dva mesiace spraviť cca 10 rozhovorov bola celkom parádička. Spoznať svet hudby, vypočuť si nové songy, nuž a v konečnom dôsledku už viem akú kapelu si zavolať na najbližší event, ktorý budem pripravovať a to bez toho, aby som zaplatiť čo len 10 € honorár :)

7. Pozývame ta na konferenciu TEDxBratislava ako rečníka. Čo na to hovoríš? „Neviem či si trúfne, ale skúsiť to môžeme“
Aj takto vyzerá, keď sa obujete do niečoho, čo nepoznáte. Stanete sa rečníkom medzinárodnej konferencie a už o 6 mesiacov obdržíte licenciu, že podobný event môžete organizovať aj v Bystrici. :)

Toto bol len prierez nazaujímavejších a najvtipnejších zážitkov, na ktoré som si v poslednej dobe spomenul. Možno na prvý pohľad boli nezaujímavé, alebo jednoducho bezvýznamné, ale koniec koncov som z nich vyťažil poriadne veľa. Preto možno len malá inšpirácia do budúcna… Hovoriť áno na neznáme veci sa môže niekedy aj vyplatiť :) Verím, že do večera ešte aspoň 3-krát slovo áno vyslovím a uvidím, čo to dá :))

Pin It on Pinterest