Máte pocit, že médiá informujú iba o vraždách, nehodách a nešťastiach? Dnes vám ponúkam zoznam 7 médií, ktoré vám dajú nielen kvalitný a inšpiratívny obsah, dokonca vám vyčaria úsmev na tvári.

Startitup.sk

Portál, ktorý sledujem od samotného vzniku a to hneď z niekoľkých dôvodov. Už len samotný dizajn webstránky sa mi páči natoľko, že čítať články z redakcie Startitupu je naozaj veľké potešenie. Každý deň na tomto webe nájdete veľa inšpirácie, inovatívnych nápadov či podnikateľov, ktorí pomáhajú zmeniť svet a taktiež Slovensko. Obsah je pútavý a má vzdelávací charakter, vďaka čomu vám pomôže rozbehnúť svoj biznis nápad alebo sa naučíte čo to z marketingu či investícii.

Doba.sk

Tento magazín vám predpokladám predstavovať nemusím. Nájdete v ňom množstvo nápadov a inšpirácii z oblasti architektúry, dizajnu, umenia, hudby či módy.

Dobré noviny.sk

Web, ktorý vznikol ako protest proti negatívne naladeným médiám, ktoré prinášali na obrazovky a monitory príliš veľa krvi.  Dobré noviny prinášajú pozitívne spravodajstvo nielen z regiónov, ale aj zo sveta. Správy, vďaka ktorým budete mať krajší deň.

8782608294_ebc74c1790_z

Ted.com

Ak hľadáte zahraničné know how a zaujíma vás ako funguje svet, spoločnosť či systémy, radi polemizujete a objavujete nové veci, ešte dnes navštívte ted.com. Dozviete sa nielen novinky zo sveta vedy a techniky, ale objavíte riešenia globálnych či lokálnych problémov. Vďaka TEDed sa môžete učiť rôzne predmety či už ste študent, podnikateľ alebo dôchodca. Nejde však o spravodajský web, skôr o platformu, na ktorej nájdete myšlienky hodné šírenia. A nemusíte mať práve v obľube dlhé články, pretože tu nájdete predovšetkým video obsah.

Cesta plus.sk 

Slepačia polievka pre dušu. Aj tak by som mohol nazvať internetový magazín s hodnotami. Portál Cesta+, za ktorým stojí komunita veriacich sa usilujú do bežného života priniesť svedectvá a životné príbehy ľudí, ktorí bojujú za dobro.

Wopss.sk

Web o pozitívnych stránkach Slovenska. Rečovanky, špeci veci či na kus reči. Ak vás zaujíma na čo môžeme byť ako Slováci hrdí, určite sa vám oplatí navštíviť tento portál. Nájdete tu zmysluplné rozhovory, veľa inšpirácie aj nápadov.

Iamcool.sk

Filozofiou projektu iamcool.sk je moderné a slobodné vzdelávanie s dôrazom na osobný prístup. Aj preto tu nájdete veľa kvalitných blogov, ktorých autorom sú čitatelia či lektori. Veľa sa dozviete o sociálnych sieťach, marketingu, copywritingu či manažmente.

Je toho viac, nie všetko sa však do môjho zoznamu zmestilo. Spomenúť by som mohol aj web namaximum.eu o tom ako vyžmýkať sociálne siete pre svoj biznis, predajnetechniky.sk o tom ako sa stať majstrom v predaji či smoliak.sk, web ktorý vám zachutí. Pre tých, ktorých sledujú podrobne politiku odporúčam demagog.sk a ak chcete odoberať všetky novinky zo študentských kruhov, kliknite si na student24.sk.

Ak máte aj vy tip na dobrý web pre mňa alebo svojich priateľov, odporučte ho v komentároch :)

Prečítajte si aj:

Prečo nesledujem médiá? (klik)

Ako si vybudovať návyk stávať skoro ráno? / Krok po kroku… (klik)

 

 

 

Pin It on Pinterest