O tomto momente som sníval už tri roky :) Od vtedy, ako som KomPrax sám absolvoval a zistil, aký prínos mal pre mňa a moje okolie. Keď som o tom v minulosti blogoval, napísal som, že KomPrax mi zmenil život. A veru je tomu tak! V piatok na Valentína som sa na víkendovku vybral opäť, tentokrát však nie ako účastník…

…ale ako školiteľ!

Samozrejme s malou trémou a zmiešanými očakávaniami…

So strachom, že budem meškať na vlastné školenie… pretože na slovenskú autobusovú dopravu sa spoľahnúť nedá… ešteže tu máme taxikárov, ktorí ma z času na čas zachránia a tento piatok tomu tiež bolo tak. Milý šofér, ešte sme čo to aj vybartrovali… :)  

Keďže ma čakal druhý víkend a teda písanie malých projektov, nervozita pätnásť minút pred príchodom účastníkov rástla…

… kto príde… ?

… ako budú na mňa reagovať…?

… čo budú od školenia očakávať…?

… sadneme si…?

chodba

… už sa blížili…

A tak sme začali. Predstavil som sa, všetkých som privítal a hneď som „deckám“ šupol zoznamovačku Bingo. Aby sa kus rozhýbali, pripomenuli si kto sa ako volá a pripravili sa na neformálne aktivitky.

Potom sme kreslili portréty a už tu bol prvý výbuch smiechu… ja som sa teda mohol upokojiť :)

dsf

 

 

Pozitívne ma neskôr prekvapila aj prezentácia nápadov, ktoré si mládež doniesla na naše školenie pre svoj malý projektík. Poviem vám, čakal som, že to bude aspoň desaťkrát horšie. Ale školiteľky Zuzka a Majka ich na prvom víkende poriadne vycvičili! A tak som len počúval s otvorenými ústami a premýšľal nad tým, kde sa takí šikovní ľudia berú.

Však veď viete čo sa hovorí o mladých ľuďoch… že to len pije, droguje a škodu robí!

Opäť sa mi potvrdilo, že autobusové reči sú nič oproti kreativite a nadšeniu KomPraxákov. Keď sme sa pustili do vypĺňania projektových zámerov, myšlienky účastníkov sa pomaly formovali a nadobúdal reálne kontúry úspešného podujatia.

A mňa pri predstave napĺňala radosť, aké úžasné projekty decká zrealizujú…

Tak napríklad:

Ekodeň

Creative day

Deň rodiny

Spoločenský deň s hendikepovanými…

Krátkometrážny minimalistický film 

Turnaj s deravou loptičkou

asdf

Verte či neverte, naozaj na sebe počas tohto víkendu zamakali a výsledok bol úžasný. Nevzdali sa, keď niečo bolo treba prepísať štyrikrát, keď si neboli istí rozpočtom alebo keď prišla reč na počet účastníkov ich projektu. Vždy zabojovali, všetko premysleli, zistili a napísali. Občas si povzdychli, ale zvládli to!

jkb

Aktivitám sa tiež nevyhýbali. A ani tým mojim… Však viete :D Wo tang šu, Fli fla, Ulele… Kto vie, čo si o mne mysleli…  že som buď indián alebo mi dobre zahrabáva… Ale čo tam potom, dobre sme sa zabavili.

Aj hamburger sa naučili (zásady spätnej väzby). Aj buggy buggy sme si zahrali… a dlho sa smiali :)) A do neskorých nočných hodín sme diskutovali o tom, prečo mladí ľudia pijú, čo očakávajú od života, prečo prišli na KomPrax, ako vnímajú vzťahy, občas padol aj nejaký ten dobrý vtip, potom šľahačka s waflami, potom šľahačka vo vlasoch a kopec zábavy…

Chcelo by to týchto mladých ľudí spoznať ešte lepšie, ale to už si musím počkať na ďalší víkend a teda tretie školenie KomPraxu. Do vtedy dúfam, že sa svojich nápadov nevzdajú a svojmu okoliu ukážu, že na to majú.

Decká, držím vám palce a verím, že sa mi podarí prísť aspoň na niektoré z vašich podujatí!

 

PS: Hľadajte na fotke školiteľa :o))

tgr

Pin It on Pinterest