Dnes vám poviem niečo viac o 5-tich veľkých eventoch, na ktorých by ste určite nemali chýbať. Či ste už umelci, ekonómovia, študenti alebo nespokojní občania. Myslím, že to svoje si nájde každý… O čom zas hovorím?

Nateraz sa vykašlime na chronologický postup. Všímajte si dátumy a nenechajte sa pomýliť poradím.

Konferencia s lákavými hosťami


O Stand out-e musím napísať hneď v úvode, pretože tento event, som „absolvoval“ aj minulý rok a zanechal vo mne veľmi dobré pocity. Ide o tretí ročník úspešnej konferencie s heslom – „Zažiar na trhu práce!“, ktorá sa uskutoční 27. februára na Ekonomickej fakulte UMB. Je určená pre široký okruh vysokoškolákov, počet účastníkov je obmedzený na max 1OO, preto pravdupovediac ani neviem či sú ešte nejaké voľné miesta. Pevne však verím, že áno. Pretože hostia vybili dych aj mne.

Celkom ma síce mrzí, že Kiska svoju účasť na poslednú chvíľu zrušil, avšak o to viac sa teším na „nevyspitateľného politika“ ľudu – Igora Matoviča. O čom bude hovoriť netuším, ale určite si vo svojom prejave zgustne na viacerých témach a menách. Ďalším zaujímavým hosťom je Marián Čaučík. Pre mňa veľký vzor. O to viac sa teším, že ho poznám aj osobne. Je dlhoročným riaditeľom Dobrej noviny, vďaka ktorej sa vyzbieralo pre Afriku už niekoľko miliónov eur… O ostatných hosťoch a programe Stand out-u sa dozviete tu: Klik!

BITCOIN – HOW DOES IT WORK?

Študentská osobnosť roka 2013 – Michal Meštan, ani po prevzatí svoje ceny neprestal organizovať skvelé prednášky. Tentokrát sa hecol opäť a do Banskej Bystrici pozval niekoľko odborníkov, ktorí nám predstavia najpopulárnejšiu a najskloňovanejšiu internetovú menu – Bitcoin. Menu, o ktorej sa vedú najkontroverznejšie diskusie… Ak vás úspech Bitcoinu zaujal a chcete o ňom vedieť viac, v stredu 26. februára si to taktiež namierte na Ekonomickú fakultu. Viac o evente si prečítate tu: Klik!

Duo Antico moderno…

Prvýkrát som na ich koncerte bol pred dvomi rokmi. Dvojica Kubiš Turčín založili Antico moderno ešte v roku 2007 a to na pôde konzervatória J.L. Bellu v Banskej Bystrici. Interpretácii baroka, klasicizmu a súčastnej hudby oslovila pred dvomi rokmi aj mňa. Súzvuk huslí a akordeónu si budete môcť vypočuť aj tento pondelok o 20:00 v Jazz clube na Hornej ulici. Vstupné 3€ je určite dobrá investícia do príjemného večera… Potrebné info na dosah tu: KLIK!

 Je mi to ukradnuté?

Pýta sa ma plagát, ktorý si práve v kaviarni čítam. Jeho dizajn mi už napovedá, o aký typ podujatia ide. O.Z. za! amfiteáter pripravilo Týždeň urbanizmu v Banskej Bystrici. I napriek tomu, že tento názvo pre mňa smrteľníka znie nanajvýš strašidelne, predsudky môžete pokojne zahodiť.

Kvalitu tohto podujatia zaručuje partička miestnych aktivistov: Havlík, Sochor, Sloboda a ďalší… Ľudia, ktorí už niekoľko rokov bojujú nielen za banskobystrický amfiteáter. Tentokrát si pre nás pripravili nielen prezentácie spojené s diskusiami, ale aj workshopy či vernisáž… Viac o celotýždennom programe vykutráte tu: KLIK!

Zlatá Nasťa!
Streda 26. februára bude patriť v Banskej Bystrici zlatej olympioničke! Už po druhýkrát úspešná Biatlonistka Nasťa Kuzminová zavíta na Námestie SNP,  kde sa budú za veľkej účasti fanúšikov konať olympijské oslavy! Program má byť pestrý, okrem iného zahrá na pódiu aj Bystrík…

A to nie je všetko… Budúci týždeň by sa mal v Národnom dome objaviť aj prezidentský kandidát Milan Kňažko a v piatok o 18-tej organizátori pozývajú na Bystrické fašiangy.

Ak viete ešte o nejakej dobrej akcii, sem s ňou!

Pin It on Pinterest