Slovenské taxislužby, teda presnejšie slovenskí taxikári majú svoje remeslo zmáknuté v malíčku. Od neistého zákazníka, ktorý v najlepšom prípade nie je Slovák si vedia vypýtať dvoj, či dokonca trojnásobok bežnej sumy…

Keď som dnes čítal príspevok na sme-čku o zaujímavom teste v uliciach Bratislavy, povedal som si, že nášmu „cestovnému ruchu“ v podaní taxikárov sa darí veľmi dobre :http://www.sme.sk/c/6613431/taxi-in-bratislava-oh-my-god.html

Karol Sudor sa na chvíľu zahral na fínskeho návštevníka a za jednu noc ho podrazili až štyria zo šiestich vodičov taxislužieb. Namiesto 4€, takmer jedenásť, namiesto nižšej vyššia sadzba a na čo vlastne ovládať cudzí jazyk? Aj toto je realita bratislavských taxikárov, pre ktorých zdá sa platia vlastné pravidlá.

Koľko? Veď za takú sumu sa dostanem z Blavy do Prešova!
Nedá mi neprispieť aj svojim vlastným príbehom. Keď sa raz za sto rokov dostanem do Bratislavy, tak si ešte aj to pomýlim Hlavnú stanicu s Autobusovou. Či chcem, či nechcem, musel som s kamarátkou hľadať alternatívne riešenie. Prvý nápad bol samozrejme taxík, ktorým sme sa rozhodli dostať z Hlavnej stanice na naše vysnívané miesto.

Keď sme oslovili jedného z taxikárov, prekvapila nás jeho ochota a rýchlosť, akou nám začal nakladať do kufra našu batožinu. Bol prekvapivo milý a starostlivý. Na našu otázku, koľko nás bude cesta stáť, odpovedal: ,,Približne 16 až 17 euro… To sa mi už zatočila hlava a skoro som dostal zástavu srdca.

Ako tak spätne uvažujem, dobre že som nehovoril po fínsky, lebo by som asi zaplatil toľko, ako za letenku do Londýna…

 

 

 

Pin It on Pinterest