Dnes som požiadal 10 svojich priateľov, ktorých určite veľmi dobre poznáte, aby prezradili kam až sú ochotní posunúť svoje hranice v roku 2016. Kto pripravuje celovečerný film, videoblogy, vydanie knihy či cestu do Indie?

Nižšie uvedených respondentov som sa opýtal tieto 2 otázky:

– Aké novinky pripravuješ v roku 2016?

– Kam plánuješ posunúť hranice samého seba v roku 2016?

Michal Kopecký

Zakladateľ a autor najpopulárnejšieho slovenského blogu akozbalit.sk

kopeckyNOVINKY:  V roku 2016 plánujem dokončiť nový blog a kompletný vzdelávací systém, na ktorom pracujem už 4 roky. Do toho príde v máji kniha, ktorá verím konečne prinesie ženám lepšie zážitky s chlapmi, pretože pochopia, o čom dnes vzťahy a celé „balenie žien“ je.

KDE POSUNIE HRANICE: Začať efektívnejšie využívať svoj čas a plánovať veci dopredu. To boli moje obrovské diery minulý rok.

Ľubor Foltán

Certifikovaný inštruktor Jogy smiechu

foltanNOVINKY: V rámci Jógy smiechu by som sa veľmi rád stal prvým slovenským učiteľom lektorov. Plánujem za školením vycestovať do Indie a posolstvo JS šíriť na Slovensku ďalej a ešte intenzívnejšie.

Po úspešnom Bubble day 2015 chcem určite túto akciu v Nitre zopakovať a rozšíriť jej sprievodný program.

KDE POSUNIE HRANICE: Cez Iuventu a Komprax mi k srdcu prirástla naša mládež. 15 rokov pracujem vo finančnom sektore a svoje skúsenosti by som mladým rad odovzdal cez interaktívny projekt vzdelávania v oblasti finančnej gramotnosti. 

Peter Čelko

Zakladateľ namaximum.eu, radí podnikateľom ako zarobiť na sociálnych sieťach

čelkoNOVINKY:  Pripravujem verejne predávať môj kurz Systém dosahov na lusknutie prsta. Ktorý pomáha podnikateľom zväčšovať dosahy ich príspevkov, tak zvyšovať návštevnosť ich webových stránok a predaje pomocou fanúšikovskej stránky na Facebooku. Bez platenej reklamy alebo tvorby nového hodnotného obsahu.

Tento kurz mali do teraz možnosť získať len tí, ktorí si objednali môj kurz Systém pasívnych dosahov a mám na neho veľmi pozitívne odozvy. 

KAM POSUNIE HRANICE: Seba plánujem posunúť gigantickými skokom v 12 oblastiach. Každý mesiac mám pre seba pripravenú jednu konkrétnu výzvu.

Napríklad v januári sa sústredím na pravidelné cvičenie. Vo februári sa zameriam na to, aby som dostal svoje osobné a firemné financie pod kontrolu. V marci mám na pláne zdravú stravu a tak ďalej. Plánujem si vytvoriť pozitívne návyky. Niečo ako mix prístupu Pavla Říhu a jeho Školy návykov a Leo Babauta a jeho Sea Change Program.

Martin Kopál

Majiteľ Fourstudio a videoreality.sk

kopalNOVINKY: Už cca pol roka intenzívne pracujeme na e-shope, ktorý je pre mňa veľkou výzvou. Taktiež mám novinky čo sa týka Fourstudia. V týchto dňoch realizujem nákup novej techniky, čo verím, že ma posunie zas o krok vpred. 11.1 odchádzame na týždeň natáčať reklamné videá do Álp a hlavne začíname dávať dokopy scenár a všetky podklady na celovečerný film, ktorý mám už dva roky v pláne. Milujem výzvy a napĺňa ma prekonávať sám seba. 

KAM POSUNIE HRANICE: Je to ťažká otázka, nakoľko ja sa riadim v živote skôr tým, že čo má prísť tak príde. Nič veľmi nesilím, ale zároveň mám v hlave svoje sny a vízie. Hlavne by som si chcel v tomto roku viac zariadiť timemanagement, lebo v tomto smere mám dosť rezervy a samozrejme posúvať sa ďalej vo svojej filmárskej kariére. Mám ambíciu v tomto roku byť súčasťou veľkých projektov, nielen ako kameraman, ale aj vo smere organizácie a réžie. 

Eugen Korda

kordareportér týždenníka .týždeň

NOVINKY:

Novinky nepripravujem žiadne.

KAM POSUNIE HRANICE:

Svoje hranice neplánujem posúvať nikde. Azda len hranicu prítomnosti na tomto svete sa budem snažiť posunúť čo najďalej.

Miroslav Hajnoš

Analytik Európskeho dialógu

1380847_10202152979963049_675233119_n

NOVINKY:

V roku 2016 plánujem konečne vydať svoju prvú knihu a preto som už od januára budem tomu venovať každý voľnú chvíľu.

KAM POSUNIE HRANICE:

No posunúť nie hranice, ale spojiť pracovné nadšenie, voľný čas, rodinu a priateľov a dôstojne žitia do jedného celka. Tam by som sa chcel posunúť.

Martin Pechovský

CEO Mgroup, Co-Founder Xerry

pechovskyNOVINKY: Rok 2016 bude pre mňa a moje novinky hlavne rokom stabilizačno-rozvojovým. V roku 2015 sa kreaovali nápady, ktorým sa chcem v roku 2016 naplno venovať a dostať ich na úroveň mojej vízie. Takou mojou najväčšou víziou pre rok 2016 je zmeniť systém predaja a starostlivosti o počítače vo svete.

KDE POSUNIE SVOJE HRANICE: Samozrejme tam, kam až to pôjde. Naučil som sa, že ľudia, ktorí dostávajú, by mali aj dávať. Čiže určite budem ľuďom aj naďalej zdieľať informácie a moje skúsenosti, robiť poradenstvo tým ľuďom, ktorí začali alebo by mali záujem podnikať, či participovať na mojich projektoch. Budem aj naďalej podporovať šikovných ľudí v BB kraji, aby nemuseli odtiaľto utekať do iných kútov sveta, pretože hranice osobného rozvoja sú iba fikciou ľudskej mysle, reálne hranice kam až človek môže v mysli ísť neexistujú.

Daniel Csúr

Prezident Veľvyslanectva mládeže Slovenskej republiky

csurNOVINKY: Jednou z vecí, ktoré malé mestá potrebujú je systematická podpora mladých a to platí dvojnásobne pre zaostalé regióny. Vytvorením schémy podpory mládeže pri participácii a budovaní komunít chcem prispieť k poskytnutiu miesta pre mládežníkov, kde sa vedia cítiť vypočutí tvorcami zmien v spoločnosti a dokážu sa presadiť.

KAM POSUNIE HRANICE: Jedným z mojich snov bolo žiť v krajine, kde neexistujú istoty, kde bezpečnosť a teplo domova nie je samozrejmé. Preto som sa rozhodol odísť študovať do Kazakhstanu a polroka stráviť v krajinách ako Kyrgystan, Tajikistan a Uzbekistan a Čína. Chcem zistiť, ako žiť mnohokrát bez základných predpokladov, ktoré my na Slovensku považujeme za štandard znamená.  Aby som si vedel vážiť to, čo mám ja a to všetko to pekné, čo máme na Slovensku.

Tomáš Abaffy

webdizajnér, vedie agentúru ABAFFY DESIGN

abaffyNOVINKY: Okrem úplne novej Varecha.sk teraz v januári, a potom BIRDZ.SK, chcem začať robiť svetové veci. Po rokoch sa chcem vrátiť k písaniu a možno videoblogovaniu. 

V rámci ABAFFY DESIGN máme skoro hotový jeden projekt, ktorý by mohol pomôcť ľuďom v malých biznisoch na lepšie organizovanie ich času, snáď sa podarí nájsť nejaký investor, aby sa to rýchlejšie rozšírilo medzi veľa ľudí…

KDE POSUNIE HRANICE: Minulý rok (2015) bol pre mňa očistný a tento rok chcem rásť po všetkých rovinách. Už cca rok žijem v Juhovýchodnej Ázií (konkrétne Taiwan) a páči sa mi to. Celé roky som čítal ako IT ľudia môžu pracovať cez internet, teoreticky kdekoľvek na svete, a tak to skúšam.

Budúci týždeň ma jeden taiwanský kamarát naučí mať rád morské potvory, lebo je ich tu strašne veľa a niektoré nepoznám ani keď si vygooglim fotku. Okrem toho sa učím čínsky, nie je to síce zatiaľ žiadna sláva, ale akosi mi príde už aj tá čínština zvládnuteľná a do konca roka snáď budem hovoriť plynulo. 

A čo ja?

Jaroslav Dodok

Výkonný riaditeľ Mavio Media, lektor neformálneho vzdelávania

dodok jaroslavNOVINKY:  Mimoriadne sa teším na všetky výzvy v roku 2016! Chcem otvoriť druhú pobočku našej agentúry Mavio Media v Žiline a odovzdať vedenie firmy na nového výkonné riaditeľa. Pripravujem taktiež redizajn môjho blogu jaroslavdodok.com, na ktorom sa plánujem hlbšie venovať marketingu, firemným systémom a vzdelávaniu. A to už prezrádzam veľa, keď spomeniem nové školenia, ktoré sú zatiaľ prekvapením…

KAM POSUNIEM HRANICE:  Znie to síce neuveriteľne, ale chcem obmedziť nezdravé stravovanie a množstvo kávy. Tento rok som zo 6 káv denne prešiel na 3, tento rok by som si chcel denne vychutnať len 1 kvalitnú kávu. Cez leto si chcemdopriať aktívny oddych, teda buď na bicykli alebo sa odhodlať stopovať… 

Prečítajte si aj: 21 inšpiratívnych mladých ľudí, ktorí som spoznal v roku 2015 – ZOZNAM (klik)

Najdôležitejšie rady z mojich školení o marketingu, osobnej značke či komunikácii (klik)

Začínate nový rok bez jasnej vízie a konkrétnych cieľov? Čo tak si ho naplánovať? (klik)

Pin It on Pinterest