Ak chcete vo svojom živote uspieť, niečo dosiahnuť, alebo aspoň nečakať už od mladosti na dôchodok, hovorí sa, že na to potrebujete kontaky, peniaze a veľmi dobrú ženu :). Čo ak vám poviem, že tieto prvé dve veci a možno aj tú tretiu vám poskytne KomPrax? Tak to potom asi nieje len obyčajné školenie, ale výnimočné! …

Je to už druhý víkend, na ktorom som sa zúčastnil (keďže KomPrax má 3 víkendové školenia). Všetci účastníci sa už stretnutia v Rimavskej Sobote nemohli dočkať a tak keď konečne prišlo, všetci mali dobrú náladu a chuť pustiť sa do svojich projektov. Na prvej víkendovke sme sa totižto spoznávali, budovali teambuilding a teraz prišiel čas na naše projektové zámery.

Poviem vám, myslel som si, že toto slovné spojenie „projektový zámer“ bude mojou nočnou morou, ale práve naopak!  Zistil som, že dať môjmu projektu zaujímavú myšlienku, určiť čo bude jeho predmetom a prečo ho chcem robiť, je v podstate úplne jednoduchou a dokonca zmysluplnou činnosťou. A to vďaka našim skvelým školiteľkám, Jarke Lipkovej a Silvii Cochovej. A to je ďalší dôvod, prečo sa prihlásiť na KomPrax, spoznáte skúsené školiteľky s nefalšovaným humorom ;)

 

 

Ak si myslíte, že tvorba projektu a teda projektového zámeru je niečo ako „projekt v škole“, mýlite sa. Žiadne také „ak ho budeš mať zle, dostaneš za 5“. Nehovoriac o mojich spomienkach na školské projekty, ktoré sa robili len kvôli učebným osnovám, nehovoriac o tom, že pri samotnej prezentácii to mali na háku rovnako spolužiaci ako vyučujúci.  Na KomPraxe bude mať váš projekt obrovský prínos pre mnohých mladých ľudí, pretože projektom môžete nazvať tvorivé dielne, ples, diskusie, natáčanie filmu, koncert, festival, či Novinársky deň… A dokonca naň dostanete aj peniaze! 200 € na vašu myšlienku, či váš nápad, ktorý sa rozhodnete zrealizovať.


Školenie v Rimavskej Sobote bolo pre mňa veľmi prínosné, avšak samotné organizovanie môjho projektu bolo ešte o niečo viac dobrodružnejšie! Veď len si predstavte, že sa na pár dní, či týždňov stanete hlavným organizátorom vášho podujatia, môžete rozdelovať úlohy, stretávať sa s úspešnými a známymi ľuďmi, no a nakoniec vám na váš projekt príde sám pán redaktor TV Markíza, Jakub Bubeník.

A presne o tom hovorím! Získate parádne kontakty, ktoré sa vám kedykoľvek v živote zídu.

Počas KomPraxu sa dostanete do obdobia, keď sa spoznáte s desiatkami nových ľudí, dozviete sa o desiatkách super akcií, budú vás volať na všelijaké meetingy a potom zistíte, že z takéhoto rýchleho tempa sa už dostať, nieje ľahké :) Potom rozmýšlate nad ďalším o niečo väčším projektom a zistíte, že vás to baví… Áno KomPrax mi zmenil život a už si neviem predstaviť situáciu, keď by som prišiel zo školy a písal status na facebooku: „Je tu nuda, nič sa nedeje…“

A ešte k tej dobre žene, o ktorej som písal v úvode: Na KomPraxe stretnete nejedno pekné a múdre dievča, s ktorým sa raz možno budete držať za ruky, niektorí by o tom vedeli hovoriť… :)

1. príspevok o KomPraxe si môžete prečítať tu: https://www.jaroslavdodok.sk/mojou-najlepsou-investiciou-bol-komprax-1/

Pin It on Pinterest