Na toto som čakal. Bolo to len otázkou času, kedy niekto konečne zabrdne do televízneho formátu Farma. Intrigy, vulgarizmy, chľast a sex – presne to najviac vystihuje tento program, ktorý rozdelil divákov na fanúšikov a nepriateľov. Pokuta však hovorí za všetko.

Myslíme, teda sme…
Tak to teda potom asi nie sme. Ako je možné, že dokážeme pozerať také neskutočne trápne a vymetené programy, akou je Farma? Veď predsa sme tvor mysliaci a preto by každý z nás mal pochopiť, to čo vidí v televízore. Niektorí aj pochopili – to však nestačí. Farma sa ohovára, veľa ľudí ju odsudzuje, no napriek tomu ju každý pozerá. A presne o to tvorcom programu ide. Aby o tom ľudia hovorili, šírili to ďalej a aby si každý večer sadli za obrazovku s tým pocitom: ,,že idem pozrieť, čo za sprostosti budú robiť na Farme dnes“.

Marketing ako vyšitý
O tom niet pochýb. Správne načasovanie – cez hlavný vysielací čas, vysoké ceny za reklamné spoty počas prestávok a takmer 75 000 fans na facebooku. Čo k tomu dodať? Biznis plne vydarený. Teda nebyť 18-tisícovej pokuty, ktorá určite nepoteší ani jedného tvorcu tohto programu.

A čo dalej?
Pokiaľ bude dopyt po podobných reality reláciách, budú sa i nadalej natáčať. Pokiaľ si divák zapne Farmu a zapíše sa tak do sledovanosti tohto televízneho programu, len tým potvrdí potrebu natáčania týchto televíznych formátov. A potom sa niekto čuduje, že na Slovensku stúpa počet rozvodov, samovrážd, chudoba a jedine čo môže klesať, bude asi v tomto prípade inteligencia národa…

Pin It on Pinterest