My sme tá generácia, ktorá sa musí hýbať! Prečo? Pretože samo sa nič nezmení. Aktívne na všetko kydať a pasívne sedieť na stoličke, to je také slovenské…

Ak neviete o čom či o kom je reč, mám na mysli  drvivú väčšinu ľudí, ktorí sa ustavične sťažujú na facebooku a v miestnych krčmách. Dokážu ohovoriť celý svet, skritizovať všetky rozhodnutia a majú toľko riešení, koľko si len viete predstaviť.

Avšak keď príde deň D a oni by mohli vyjadriť svoj názor či postoj, stiahnu sa do trinástej komnaty a trucujú ako malé deti.

Oni nejdú von, oni nikomu nič nepovedia, pretože celý svet ide proti nim a nič nemá význam. Haló! Kde sa podela tá dávka sebavedomia a múdrosti, ktorú sme videli ešte pár dňami?

Nejdem chodiť okolo horúcej kaše, všetci dobre viete, že mám na mysli blížiace sa voľby. Voľby prezidenta Slovenskej republiky. Opäť má každý z nás možnosť ovplyvniť smerovanie našej krajiny. Ale nejde to inak, než sa v deň D postaviť a prísť k volebnej urne.

My sme tá generácia, ktorá môže (z)meniť (svet) alebo aspoň naše Slovensko. My, mladí ľudia, sme dav, ktorý môže čo to ovplyvniť. Keď nie ste spokojní s tým ako volia dôchodcovia a každý mesiac na to nadávate, tak to zmeňte!

Viete, čo vám poviem? Že aj niektorí z vás, ktorí čítajú tento blog patria do kategórie trucujúcich detí. A dúfam, že som vás týmto urazil. Aby týchto pár riadkov vo vás zanechalo aspoň nejakú emóciu či pocit. Ja viem, že máte milión dôvodov prečo okašlať celé voľby, ale ani raz ste sa nesnažili nájsť čo i len jeden dôvod, prečo ísť voliť. Ak ho neviete alebo nechcete nájsť, tak sa cez to prosím prehryzte a pomôžte nám…

Ak už vám nezáleží na tejto krajine, tak sa zamyslite nad tým, že sú tu mladí ľudia, ktorí pri prvej príležitosti utekajú do zahraničia. A aj tam sa hanbia za nášho prezidenta… Veď vieme prečo.

Poviem vám len toľko, že tieto voľby pravdepodobne rozhodnú o tom, či zostanem na Slovensku alebo odídem do zahraničia aj ja. A viem, že mne podobných je ešte omnoho viac, pretože som s nimi sedel na kávach počas uplynulých týždňov.

Lenivosť, pohodlnosť, hrdosť či pýcha. Tak to volám ja. Niekto si to vie vyargumentovať aj oveľa demokratickejšími pojmami, že neísť voliť, je výhra. Priatelia, nie je to výhra. Je to ešte väčší útek pred zodpovednosťou, než ten, pre ktorý sa odhodlali tisíce mladých ľudí a dnes nám kývajú z Belgicka, Veľkej Británie Francúzska či Talianska.

Pretože, kým oni ešte stále chcú zmeniť svet alebo niečo v živote dosiahnuť a idú do sveta, pretože tam to ide jednoduchšie, vy tu máte príležitosť, ktorú dlhodobo ignorujete. Sedíte na vyhriatej stoličke, v deň volieb napíšete vysoko egocentrický status a všetko odignorujete.

Skúste to túto sobotu inak. Myslite sa na všetkých šikovných a ambicióznych ľudí v tejto krajine a choďte hlasovať o hlave nášho štátu kvôli týmto ľuďom. Vzdajte sa svojho ostrieľaného JA, ktoré si nazbieralo milióny argumentov prečo nie. A zvážte tento argument, prečo áno.

Prosím choďte voliť, pretože chcem ostať na Slovensku!

 

 

Pin It on Pinterest