Denne nám hlavou prefrčí niekoľko desiatok, stoviek a možno aj tisícok zmysluplných myšlienok. Nad niektorými uvažujeme pol hodinu, iné sa udržia v našej hlave sotva pár minút, avšak nájdu sa aj také, ktoré hneď prídu a už po nich nezostala ani stopa.

Presne na tento problém som pred pár minútami narazil. Počas surfovania na internete som hľadal kreatívne nápady na nové startupy. Po nejakej tej dobe ma osvietilo a získal som vynikajúci nápad, pre ktorý som sa ihneď nadchol. Avšak moje hladné brucho v tejto chvíli zavelilo a tak som si odskočil do chladničky. Prišiel som a myšlienka, teda môj nápad bol fuč. Jednoducho odišiel a nevrátil sa.

Aby sa mi podobné situácie nestávali, musím podniknúť nejaké zmysluplné kroky, pretože nechať újsť takto niekoľko skvelých myšlienok denne určite nieje rozumné rozhodnutie. Najlepším riešením je preto zaznamenať si tento nápad hneď ako navštívi moju, či vašu hlavu. Ktosi niekedy povedal, že ,,myšlienky sú to najcennejšie, čo máme“. A myslím, že je to pravda.

Preto odporúčam vám a donútim aj seba (samozrejme dobrovoľne ;), zapisovať si všetky myšlienky hneď, ako k nám prídu. Niekde som dokonca čítal štúdiu, či vedecký výskum, alebo žeby to bol len nejaký odhad (skutočne si nespomeniem :), že myšlienku v hlave udržíme približne 7 minút a potom ju s najväčšou pravdepodobnosťou už nikdy znovu neobjavíme.

Takže ja si naliepam od teraz na počítač dávam „lepky“, na nočný stolík  papier a pero, no a mobil nosiť pri sebe tiež nieje na škodu…

Pin It on Pinterest