Včerajšia zastávka v O2 predajni mala niekoľko paradoxov a tak som sa ich rozhodol zhrnúť do krátkeho blogu.  O jedenástej pred obedom som si potreboval vybaviť prenosný internet a tak som si to namieril k modrému operátorovi…

Mrte veľa ľudí a minimum zamestnancov

Pohľad, ktorý sa mi naskytol mi takmer vybil dych! Na troch zamestnancov (z ktorých jeden vybavoval kuriéra) čakalo 14 zákazníkov. Malá predajňa tak pôsobila stiesnene a rýchlo sa v nej začalo tvoriť dusno…

V tom momente som sa chcel otočiť na päte, s úmyslom vyhejtovať vás na twitteri. Avšak vo vašej predajni som si všimol jedného známeho, ktorý sa mi prihovoril. Najprv len zdvoriloste ,,ako sa máš“, no potom sa naša debata rozbehla.

No i napriek tomu som mal dobre zdvihnutý adrenalín. Chuť preniesť si všetky čísla a balíčky k inému operátorovi. Pre mňa za mňa aj do sprostého Tesca, pokiaľ tam na mňa budú mať čas a nebudem sa cítiť ako v saune.

Zachránil vás váš zamestnanec

Keď som si vystál rad a ukončil rozhovor so známym pristúpil som k voľnému stolíku. Nervozita, ktorá sa vo mne prehrievala sa pýtala na povrch. Pán H. za pokladňou však pôsobil celkom pokojne a svojou úvodnou komunikáciou sa snažil vrátiť do rozhovoru príjemnú atmosféru.

Neviem ako, ale z veľkej miery to zabralo…

Po troch minútach som bol schopný diskutovať o tom, čo potrebujem a v akej cenovej hladine to je pre mňa ešte prijateľné. Zamestnanec O2 zistil niekoľkými otázkami pár základných faktov a odporučil mi najvýhodnejší balík prenosného internetu. Keď hovorím najvýhodnejší, nemyslím tým marketingový WOW efekt. Z 3 balíkov mi vybral ten najlacnejší, čo ma príjemne prekvapilo, že na mne nechce spraviť veľký biznis.

Dokonca mal s daným produktom aj osobnú skúsenosť. Opäť zdôrazňujem, že ju mal. Niekoľkými otázkami som si ho „povaril“, ale na každú z nich vedel adekvátne odpovedať. Zdelil svoju skúsenosť, že tento internet mal doma aj v práci, vedel mi presne povedať jeho rýchlosť, pokrytie a dokonca aj využitie. 

o2phone

Ušetril mi peniaze
Spomenul, že pred malou chvíľou tu bola pani, ktorá daný objem dát prečerpala po 4 dňoch, ale mne to bude podľa neho stačiť. Dokonca sa mi dobrovoľne pozrel aj na mobilné služby, ktoré mám v 02 a našiel priestor pre zníženie mojich nákladov. ,,Ak by ste si zobrali tento prenosný internet, môžete ho využívať nielen cez USB modem, ale aj cez mobil. Za 11€ tak máte 2 v 1. Tým pádom môžeme zrušiť pôvodný mobilný internet, čo vám ušetrí 8€ mesačne.“ To je 96€ ročne. A za to si už kúpim nejaký fajn kávovar z bazáru. 

Dozvedel som sa aj to, že na tento balík sa nevzťahuje žiadna viazanosť a môžem si ho kedykoľvek upraviť alebo ho rovno zrušiť. Úvodné tri mesiace mám platím však len polovicu. Čiže ak správne počítam 5,50 € za internet v mobile aj v notebooku.

Počas nášho rozhovoru mi dal pán H. priestor pýtať sa, či som všetkému správne porozumel, či mám nejaké otázky alebo potrebujem v čomkoľvek poradiť. 

Keď doniesol USB modem, dokonca mi vedel spamäti vysvetliť inštaláciu, aj nastavenia softvéru. ,,Keby sa vám to náhodou do 14 – 15 minút neaktivovalo zavolajte nám, problém vyriešime.“ 

,,Ďakujem, do kancelárie to mám 20 minút, takže všetko by malo do seba presne zapadnúť,“ povedal som mu s úsmevom. 

Plus, mínus, rovná sa…

Počet zamestnancov – nedostatočný! Čakal by som od vás, že viete na prípadný nával flexibilne reagovať, napríklad tak, že niektorého vytiahnete z útrob predajne a posadíte ho za stolík, aby sa venoval zákazníkom. Za toto by som vám dal 5-ku! A odporúčam vám s tým niečo spraviť, lebo sa u vás dlho neukážem!

Robte niečo aj s tou klimatiáciou, lebo sa vám tam ľudia uvaria za živa a nestihnú pretelefonovať ani všetky volné minúty… Známka: 3! 

Na druhej strane… Máte naozaj veľmi dobre produkty. Pozdravujem obchodné a z časti aj marketingové oddelenie.  Váš internet v dvoch prenosných zariadeniach za 11€, internet miestneho providera za cca 26€ s viazanosťou na 12 mesiacov.  Známka: 1!

Neviem či sú všetci zamestnanci takí ochotní, ako tento pán s ktorým som mal skúsenosť ja, v každom prípade bol dobre pripravený aj po komunikačnej aj po odbornej stránke. Toto máte za 1! 

 

Pin It on Pinterest