Slovo stres predpokladám pozná každý. Určite nieje nikomu príjemné, keď sa stane otrokom času, okolností, zdravia a pozitívne myslenie sa mení na negatívne. Veď to predsa poznáte: škola, rodina, priatelia, práca… Dá sa však úspešne stres premôcť?

Pokiaľ sa nás stres netýka, nemáme potrebu sa s ním zaoberať. Keď vás nahnevá pes, viete sa s tým po krátkej dobe vysporiadať a na ďalší deň si už na túto situáciu ani len nespomeniete. Pokiaľ by si však pes nepovedal, že vás ide „provokovať“ každý deň. Ak sa teda s nervozitou a stresom stretneme častejšie než len raz za mesiac, nemali by sme to brať na ľahkú váhu.

Ľudia sa v strese ocitajú pravidelne a potom je nutné sa voči stresu nutné aj brániť. Počul som už niekoľko rád, ako v tom môže pomôcť príroda, timemanažment, či dokonca peniaze. Môže mi však pomôcť aj kniha? S týmto nápadom som sa dopracoval ku knihe Johna Demartina – OD STRESU K ÚSPECHU LEN ZA 31 DNÍ. 

31 tajomstiev a Afirmácií
Keď sa mi táto kniha dostala do rúk, veľmi milo ma prekvapil jej dizajn, či skôr grafický návrh. Príjemné zelené prevedenie, terč a šípka – celkom vystihujúce. Pokiaľ však chcete úspešne zdolať stres, musíte byť skutočne pripravení aplikovať praktické rady v každodennom živote. A presne tie kniha ponúka. Čaká vás 31 tajomstiev, teda lekcií, ktoré vás budú knihou sprevádzať.

Autor John Demartin vám hneď na začiatku predstavuje návod, ako knihu používať. Najprv sa zameriate na to, čo chcete v živote dokázať, potom


Ak chcete dosiahnuť úspech, musíte poznať svoje ciele
odstránite všetky prekážky, ktoré by vám v tom mohli zabrániť, predstavíte si úspech, váš každodenný život spojíte so zdravým životným štýlom, no a výsledkom by malo byť odstránenie stresu a pekný vývoj úspechu.Teraz už hovorím o prvej kapitole, či o prvom tajomstve, ktoré sa v knihe nachádza a pravdupovediac ma zaujalo najviac. Častokrát sa mi totiž stávalo, že som pracoval bez toho, aby som si dal cieľ, ktorý chcem svojou prácou dosiahnuť.

Pustite sa teda do písania a dajte na papier všetky svoje túžby, sny a teda ciele, o ktoré máte veľký záujem. Nestačí jeden, alebo dva – napíšte si ich čo najviac. Pokojne aj 100, tak ako som urobil ja! Vypíšte všetky krátkodobé, dlhodobé a aj celoživotné sny (napr. získať zamestnanie v medzinárodnej spoločnosti, získať certifikát z Aj, naučiť sa kresliť, či napísať knihu).

Preprogramujte si myslenie
Autor knihy veľmi dobre vie, ako na svojich cieľoch pracovať – neustále si ich pripomínajte! Presne na to slúžia akési „afirmácie“, ktoré vás čakajú na konci každej lekcie. Je to výrok, veta, alebo myšlienka, či presvedčenie, ktoré si stále hovoríte a tak vsugerujete do vašej hlavy. Znie to síce veľmi odborne a je to aj pravda, keďže je to určitý druh psychického pôsobenia. Stretol som ľudí, ktorí túto formu budovania sebavedomia rázne odsudzujú, na druhej strane však stoja úspešní podnikatelia, herci, či riaditelia prestížnych firiem.

Ako som už spomínal kniha ,,Od stresu k úspechu len za 31 dní“ ponúka na konci tajomstva (lekcie) okrem iného aj praktický kroky, ktoré vám pomôžu zdolať stres. Myslím si, že to je presne to, čo mnohí ľudia potrebujú. To, že budete o boji proti stresu len počúvať či čítať vám nepomôže. Musíte preto niečo aj urobiť.


Oblečte sa na úspech

Na úspech sa musíte pripraviť. Ako? Obklopte sa úspešnými ľuďmi, napredujte v poznávaní, ale hlavne sa skúste na samotný úspech aj obliecť. Neveríte, že to pomôže? Vyskúšal som to hneď, ako som sa to v knihe dočítal.

Kúpil som si sako a dnes môžem povedať, že to funguje. Cítim sa lepšie, v rozhovore ľahšie udržiavam pozornosť a tak sa ku mne ľahšie dostávajú nové ponuky.

Kniha Johna Demartina nehovorí len o peniazoch a podnikaní, ale ponúka čitateľovi veľa rôznych metód ako sa spriateliť s relaxom, s dobrou náladou, čo v konečnom dôsledku dokáže ovplyvniť dianie okolo vás. Knihu Od stresu k úspechu si môžete objednať trebars aj na martinuse: http://www.martinus.sk/?uItem=130353 .

Pin It on Pinterest