Príležitosť, aká sa nevidí každý deň! Ak hľadáš skutočnú výzvu ako získať skúsenosti v oblasti event managementu alebo marketingu, táto ponuka je pre teba. Organizátori TEDxBratislava hľadajú dobrovoľnníkov, ktorí by chceli priložiť ruku k dielu a podieľať sa na organizácii medzinárodnej prestížnej konferencie. Aj ty môžeš pomôcť dostať na dosky SND myšlienky hodné šírenia, ktoré prinesú vzácni spíkri…

Prihlasovanie pre dobrovoľníkov prebieha TU! (klik)

Čo dal TEDx mne? 

Nechcem len zdieľať „ďalšiu“ príležitosť, akých je na Slovensku tisíc. Chcem vám povedať, čo dal TEDx mne. Mám pocit, že sa to slovami ani nedá vyjadriť. V roku 2012 som dostal pozvanie vystúpiť ako rečník na tejto konferencii v Bratislave. Mal som vtedy 17 rokov a vôbec som netušil, čo to pre mňa vlastne znamená. Až na mieste som zistil, že budem hovoriť pred 400 ľuďmi na pódiu s menami medzinárodného charakteru.

Na TEDxBratislava som objavil veľmi vzácnych ľudí, ktorí sa rozhodli meniť svet (a Slovensko) k lepšiemu. Zahodili všetky výhovorky aj okolnosti a pustili sa do práce. V tom momente som zistil, že to čo robím, musí prinášať hodnotu môjmu okoliu. Že je príliš malicherné robiť čosi pre seba samého, pokiaľ z toho nemajú úžitok ostatní.

Medzi dobrovoľníkmi, ktorí toto podujatie pripravili, som stretol veľmi veľa ochotných a nadšených ľudí. Bez nich by nikdy event takéhoto formátu nevznikol. O to viac ma prekvapilo, keď som ich o pár rokov neskôr stretol v renomovaných firmách či organizáciách. Zaslúžene.

Túžba zorganizovať TEDx v Banskej Bystrici

Keď som sa vrátil z bratislavského TEDx-u, doniesol som si toľko inšpirácie, nadšenia a odhodlania, že som okamžite zmobilizoval Miša Mešťana a Peťa Čelka, aby sme niečo podobné zorganizovali aj v Bystrici. Vidíte? A to všetko vďaka ochotným dobrovoľníkom, ktorí ma za dva dni presvedčili o tom, že táto iniciatíva má veľký zmysel.

Len čo sme sa pustili do organizácie TEDxBanskáBystrica, rodilo sa množstvo príležitostí a výziev, ktorým som musel čeliť. Vďaka tomuto podujatiu som sa mohol naučiť fundraising, marketing, komunikáciu s médiami, event management, získal som kontakty na kľúčových podnikateľov a spoznal desiatky výnimočných ľudí. Bola to jedinečná skúsenosť, za ktorú by som dnes zaplatil stovky, ak nie tisícky eur. Zmenila môj život. Nielen v ten deň na pódiu, ale aj počas organizácie bystrického TEDx-u.

Ako sa teda stať dobrovoľníkom TEDxBratislava?

Preto z vlastnej skúsenosti odporúčam stať sa súčasťou tímu TEDxBA. Tvoje dobrovoľníčenie zahŕňa dva dni – deň pred podujatím a potom samotný deň akcie. Pomôcť môžeš v niektorej z týchto oblastí: registrácia, catering, technika, prestávkové aktivity, sprevádzanie rečníkov a pod. 

Ak sa v tebe práve objavila chuť po dobrovoľníctve na TEDxBratislava, všetky ďalšie informácie a registráciu nájdeš na ich webstránke TU! (klik). 

Malý bonus pre tých, ktorí sa dostali až na koniec dnešného blogu. Prikladám sem svoj talk z TEDxBratislava 2012 :)

Prečítajte si aj:

10 facebook skupín, ktoré mi najviac pomohli v biznise a osobnom rozvoji (klik)

Pin It on Pinterest