Dnešný večer patrí hľadaniu nových kontaktov, tento krát však nie na Slovensku, ale prevažne v zahraničí. Preto som sa rozhodol s malou dušičkou zavesiť prosbu o kontakt na facebook a čo opica nečakala, to sa aj stalo…

V priebehu dvoch minút mi napísalo 6 ľudí, že chcú pomôcť a že majú záujem spojiť ma s ich známymi. O dve minúty zareagovali ďalší ľudia a mne sa vytvoril úsmev na tvári. 

Viete, už spravidla nechodím v piatok večer a v sobotu doobeda na facebook, alebo teda chodím len obmedzene. Prečo? Pretože online svet je zaplnený veľkým počtom zbytočností, alkohol statusov, či vulgarizmov. Jednoducho toto k životu nepotrebujem. Preto považujem facebook z časti za obsahový odpad, ktorý postupom času uberá na kvalite príspevkov.

Dnes som sa však presvedčil o opaku a potvrdil si, prečo ešte stále na facebooku som. Pretože som prostredníctvom neho v kontakte s ľuďmi, s ktorými tvorím, vymýšľam, plánujem a s ktorými si vzájomne pomáham vymienať informácie, zážitky, skúsenosti či občas požiadam o pomoc. A presne o tom hovorím!

To, že sa mi na zdanlivo „blbý“ status ozvalo 8 ľudí je výsledok toho, prečo je facebook pre mňa ešte stále veľkým prínosom. A za to patrí presne týmto ľuďom veľká vďaka za ochotu i čas.

Niekedy si treba spraviť iba poriadok v tom, čo vidím a v tom čo vidieť už nechcem, či vlastne chcem … :) Pochopil niekto? Dúfam, že áno, lebo skoro som zamotal aj seba…

Pin It on Pinterest