Dnešný deň som dal bodku za dvojročným dobrodružstvom, vďaka ktorému mladí ľudia v Banskej Bystrici opäť získali pozornosť a rešpekt.  Rozhodol som sa vzdať sa pozície predsedu Rady študentov a taktiež aj členstva v tomto poradnom orgáne primátora.

Nech to znie akokoľvek neočakávane, chcem vás ubezpečiť, že to bolo nutné a verím, že aj prospešné rozhodnutie. :) Prečo som to teda urobil? Mám taký pocit, že poslanie s ktorým som Radu študentov v roku 2012 zakladal, sa z veľkej časti naplnilo a je čas ukázať novú víziu. Víziu, ktorá osloví viac mladých ľudí a víziu, s ktorou sa ľudia v Rade stotožnia…

Naša neformálna skupina potrebuje nových ľudí, nové myšlienky a nové smerovanie. Ja sa v tejto chvíli odpájam, aby som sa mohol viac venovať podnikaniu, záväzku, ktorý som dal Godzone School a KomPraxákom, pre ktorých pripravujeme jedno veľké prekvapenie…

rada studentov bbPri spomienkach na október 2012 mi naskakujú zimomriavky. Pamätám si ako sme sa s potmehúckym úsmevom stretli pred vrátnicou na mestskom úrade, z hlboka sa nadýchli a v kročili do zasadačky s jasným cieľom. Dosiahnuť, aby mladých ľudí v Banskej Bystrici opäť niekto počúval a aby dostali možnosť stať sa súčasťou dôležitých rozhodnutí.

Už len samotný fakt, že študenti sa face to face dva roky stretávali s vedením mesta, hovorí čo to za seba. Taktiež aj skutočnosť, že tri hodiny po oznámení vzniku Rady študentov médiám, sme robili rozhovory pre regionálne, verejnoprávne, ale aj súkromné médiá.

Že sa nás SME-čko, RTVS či rôzne organizácie pýtali na názor i stanovisko k mládežníckym témam, že sme reprezentovali bystrických študentov aj na pôde Ministerstva školstva. Slová potešia, častokrát však nepomôžu. Aj preto považujem za veľký úspech to, že sa nám vďaka skvelým ľuďom, ktorých som presvedčil pre svoju víziu, podarilo napísať projekty za viac ako 14 000€.

ta3 isic karty

Veľký prínos dnes vidím aj v besedách Buď online, ale bezpečne, na ktorých sa zúčastnilo viac ako 200 žiakov základných škôl. Čo ma však teší najviac sú úspechy členov a dobrovoľníkov Rady študentov. To, že dnes sa pravidelne zúčastňujú medzinárodných výmen (Kika, Alenka, Adam, Martin…), to že niektorí našli svoj dream job (Matúš), nehovoriac o tom, že sa našli aj ľudia ocenení cenou Most 2014 (Roland,…). :)

Priatelia, kolegovia, členovia, dobrovoľníci. Chcem vám povedať, že mi bolo nesmiernou cťou s vami spolupracovať. Bez vás by Rada študentov neexistovala!!! Nikdy to nebolo o mne, ale o vás. Ja som ju síce reprezentoval, ale to len vďaka tomu, že vy ste častokrát zabojovali a dostavili sa výsledky.

Za najväčší úspech považujem to, že Rada študentov má dnes na mestskom úrade vlastnú kanceláriu a pozýva tak mladých, aby sa zaujímali o miestnu samosprávu. Taktiež vďaka spolupráci viceprimátorky a primátora sa podarilo presadiť pozíciu referenta práce s mládežou, čo je doslova prelomových krok pre Banskú Bystricu.

1015810_499711130137837_2106341444_oSpomínam si avšak aj na veľa hádok, diskusií či existenčných problémov. Ďakujem, že ste ma v mnohých situáciách nenechali samého, ale pomohli mi. Ospravedlňujem sa za svoje chyby, ktorých isto nebolo málo a za nezrealizované nápady, ktoré sa nestihli.

Chcem vás však uistiť, že všetko čo som robil, som robil pre vás a pre Radu študentov. Každú jednu konferenciu som vnímal ako príležitosť ukázať, čo sme a čo ste dokázali. Každý môj úspech, bol hlavne úspechom Rady študentov.

1394393_666747273343264_533025963_nPreto vás chcem požiadať, aby ste poradný orgán primátora viedli v priateľskej atmosfére aj naďalej. Aby ste nasadili latku aspoň 2x vyššie, než som ju nasadil ja. Aby ste nezabudli na to, že Rada študentov je nezávislý a apolitický poradný orgán, ktorý vníma neformálne vzdelávanie ako hodnotnú investíciu.

Zabudol som ešte na niekoho. Špeciálne poďakovanie smerujem Darinke Diošiovej, Jarke Lipkovej, všetkým partnerom a sponzorom. Bez vás by to taktiež nešlo.

Osobne ďakujem aj pani viceprimátorke Kataríne Čižmárovej za veľa presadených požiadaviek a taktiež pánovi primátorovi za odvahu rozvíjať a udržať svoj študentský poradný orgán. Zároveň som presvedčený o tom, že vedenie mesta musí zaradiť ďalší stupeň na svojej „prevodovke“ a ešte viac sa otvoriť mladým ľuďom. Predstaviť nový program a osobné ambície pre mládež a Radu študentov v BB.

10516700_584977851611164_920667314745900284_nPriatelia, ste úžasní! ĎAKUJEM vám za 2 roky tvrdej práce a nezabudnuteľných zážitkov. Novému zloženiu Rady a novej predsedníčke Adi Makovej,prajem veľa šťastia a nových úspechov :)

 

Pin It on Pinterest