Prečítajte si skutočne krátky, ale za to veľmi výstižný rozhovor s riaditeľom INESS Richardom Ďuranom. V nasledujúcich riadkoch hovorí o vzdelávacích podujatiach, stave slovenskej ekonomiky (a politiky),  či o koncertnej šnúre, ktorú pripravuje s kapelou Space Recorder. Rozhovor bol plánovaný ako krátky, avšak postupom času nabral tak trochu iný rozmer… :))

richard durana

Ahoj Richard, môžem ta o niečo poprosiť? Akurát pripravujem blog, v ktorom hodnotím rok 2013 z pohľadu iných ľudí. Preto ak máš chvíľu čas, zhodnoť piatimi vetami uplynulý rok 2013.  Čo ti vyšlo v práci i mimo nej, čo ta naopak nahnevalo. Čo sa tento rok výrazne zmenilo…

Trochu som sa rozpísal, dúfam, že to nevadí…

Rok 2013 bol ku mne dobrý. Aj v práci, aj v osobnom živote. V INESS sme sa poctivo venovali tradičným programom a aktivitám a opäť sme rozšírili aj portfólio vzdelávacích podujatí o mimoriadne podarený Podnikateľský kemp, na ktorom prednášali snáď najlepší experti zo všetkých oblastí podnikania akých na Slovensku máme. Podarilo sa nám udržať si pozíciu mediálne najcitovanejšieho ekonomického think tanku a publikovali sme kvalitné štúdie a rozumné odporúčania pre hospodársku politiku. Realizovali sme kampaň Bohatšie Slovensko. Aj teraz, 9 mesiacov od skončenia kampane, mám zimomriavky, keď si pozriem toto video o kampani.Podarilo sa nám rozšíriť portál Cena štátu do ďalších krajín. V súčasnosti existuje verzia pre Island, Bielorusko, Gruzínsko a Poľsko. A chystajú sa ďalšie.

Aj doma sa cítim fajn. Moje deti (2 a 4 roky) rastú, je krásne ich pritom sledovať a aspoň dúfať, že ich dokážem vo vývoji formovať. Vďaka mojej mimoriadne tolerantnej žene mi zostáva čas aj na moje najmilšie hobby – hudbu. So svojou kapelou Space Recorder dokončujeme po personálnych zmenách v kapele koncertný program, s ktorým vyrukujeme hneď začiatkom budúceho roka. S kapelou Business Leaders Band zase zažívam elektrizujúce koncerty pred veľkým publikom a užívam si hranie s fantastickými ľuďmi z biznisu (Miro Trnka, zakladateľ ESET, a marketingoví riaditelia Marek Gešo, Accenture, Michele Bologna, Enel, Janko Orlovský, ZSE) a profi hudobníkmi (Lucia Lužinská, Peci Uherčík, Maťo Máček, Marek Mečiar).

A čo ma nahnevalo? Keith Richards z Rolling Stones oslávil prednedávnom 70-tku, čím mi naznačil, že aj ja starnem :). Vláda sa nespráva zodpovedne, a namiesto toho, aby konečne začala osekávať slaninu neefektívnych výdavkov, zvyšuje dane a viac vyciciava súkromný sektor, ergo podnikateľov. Zaviedla najvyššiu firemnú daň spomedzi všetkých postkomunistických krajín v Európe, čím nás de facto vymazala z mapy zahraničných investorov. A prichádza s ďalšími škodlivými nápadmi typu pokuta za podnikanie (ako u nás v INESS nazývame daňové licencie), či rozšírenie platnosti kolektívnych zmlúv aj na podniky, ktoré sa na ničom nedohodli. Rok 2014 ukáže, ako vážne vláda myslí to, čo už niekoľko rokov sľubuje.

A napokon tento tyždeň sme sa trochu odviazali a namiesto obligátnej peefkovej pohľadnice sme pripravili akčné video:

 

 

 

 

 

Pin It on Pinterest