a môžeš dokázať veľké veci! Splniť si svoj sen, pomôcť druhým a robiť to, čo ta baví.

Stáť na pódiu ako hosť najväčšieho festivalu na Slovensku je niečo neopísateľné. Ani to by sa však neudialo, pokiaľ by som sa ako trinásťročný nechytil šance. Pokiaľ by som sa nechal znechutiť spolužiakmi či učiteľmi. Pokiaľ by som pristúpil na syndróm dnešnej doby – neviem, nechcem, nedá sa!

Rozhodol som sa ísť proti prúdu. Robiť niečo, čo by ma napĺňalo. Splniť si svoj sen. Stať sa novinárom pre renomované regionálne médium. Chodiť na tlačové konferencie, robiť reportáže a stretávať sa kapacitami nášho regiónu.

Áno, môj prvý pracovný pohovor cez telefón dopadol úspešne. Vďaka tomu som sa nakopol a šiel na KomPrax. Spoznal som aktívnych mladých ľudí. Chcel som dokázať, že mládež nie je lenivá a zbytočná, ale že je talentovaná a výnimočná.

936919_594329733918352_131106479_nZaložil som Student24, Radu študentov, Mavio Media a množstvo ďalších projektov. Získal som job v digitálnej agentúre, pracoval som ako marketingový riaditeľ a dnes školím svojich rovesníkov. Robím prácu, ktorá ma baví a dokonca mi za ňu niekto platí.

,,Čo ja s tým“ Povie si možno niekto z vás. Na Pohodu ste pravdepodobne prišli preto, lebo je to hight level festivalového leta. Pretože na dobré akcie alebo aj iné festivaly chodíte preto, lebo sú neopísateľné a úžasné.

A viete čo? Práve vy môžete stáť na druhej strane tohto všetkého. Vy môžete byť jedným z týchto dobrovoľníkov, hudobníkov, fotografov. Môžete pridať ruku k dielu a zdielať úspech tohto vydareného festivalu. Môžete spoznať množstvo nových priateľom a nájsť svoju vášeň.

jaroslav dodok kontaktKaždý z nás má nejakú túžbu. A častokrát vás budú označovať za naivného. To však nie je zlé. Naivný neznamená „hlupák“ „chuj“. To, že vám ľudia hovoria, že to nedokážete pochádza z ich skúsenosti. Že oni to vzdali skôr, než dosiahli úspech. A preto ho nechcú dopriať ani vám.

Na to, aby ste robili to čo vás baví nepotrebujete mať kopu skúsenosti. Každý raz začína. Nemusíte byť ani z Bratislavy. Dano z Rimavskej sa dostal predsa na Oxford. Nemusíte mať peniaze. Veď predsa Hug Day sme zorganizovali vo viac ako 40 mestách Prahy po Baku bez jediného eura.

Vyhovárate sa na frajerku? Nemusíte ju ťahať len do postele, stiahnite ju do vášho nápadu, projektu či biznisu. :)

Ak by poslednou prekážkou mal byť váš vek, tak verte, že tohto sa báť nemusíte. Pretože vek je len formalita, ktorá vám bráni robiť to,  čo vás baví a v čom ste dobrý. Je to obyčajné číslo, ktoré nestojí za nič. Či už máte 13, 18 alebo 60 rokov. :)

Blog som napísal ako reakciu k dnešnému vystúpeniu na Pohode s názvom: ,,Age is just a number“.

Ak ste ho náhodou nestihli, môžete si pozrieť príbuzný talk, s ktorým som vystúpil ako 16-násť ročný na TEDxBratislava:

V prípade, že sa chceš dozvedieť o ďalších podujatiach, na ktorých budem vystupovať, máš záujem sa ich zúčastniť alebo pridať ruku k dielu, môžeš ma follownúť na Facebooku!

Pin It on Pinterest