26. máj 2012 bol iný ako všetky dni do teraz. Dlhoočakávaná udalosť dokázala spojiť a pritiahnuť do Bratislavy vedcov, podnikateľov, umelcov, dizajnérov, ekonómov a na tomto podujatí som mal možnosť predstaviť sa aj ja, inými slovami TEDx Bratislava.

Kto nevie čo je to TED, či TEDx, poviem iba toľko, že ide o konferencie medzinárodného charakteru, s myšlienkami hodnými šírenia. Je to stretnutie stoviek, či tisícok ľudí, ktorí si prídu vymieňať nové myšlienky, meniť svoje názory, či hovoriť o veciach, o ktorých sa bežne nehovorí…

400 účastníkov, 17 rečníkov,  10 organizátorov, 4 moderátori, Heineken Tower Stage a Bratislava. Viete si predstaviť to množstvo inšpirácií, myšlienok, nápadov, posolstiev, či pozitívnej energie?

Počas tohto dňa som si vypočul skutočne veľmi veľa dobrých myšlienok, zistil nové informácie, spoznal nových ľudí a hlavne získal nové skúsenosti. Viete, hovoriť pred 400 divákmi nieje až také ľahké ako to v televízii, či na videu vyzerá. Je to stres, napätie, nervozita, ale hlavne očakávania, čo to spraví, keď vyleziete na pódium a pustia vám mikrofón.

Či svojim talkom niekoho zaujmete, či niekoho uspíte, či niekoho nahneváte. Skutočne som nevedel, čo mám od TEDx Bratislava očakávať. Podarilo sa mi však odovzdať to, čo ja považujem za dôležité a čo by mali vedieť aj ostatní ľudia. Najviac ma však potešili samotné reakcie bezprostredne po mojej „prednáške“. Stretol som sa s mladými ľuďmi, ktorí tiež nemajú ružovú cestu študenta a prekážky stretávajú na každom kroku. Rozprával som sa aj predstaviteľmi rôznych organizácii o tom, aké dôležité je zapájať do aktívneho života mladých ľudí a vytvárať tak mládežnícke iniciatívy. 

Viem, že sa ešte stále mám čo učiť, čo vylepšiť, ale práve preto som veľmi rád, že som sa mohol na TEDx Bratislava zúčastniť ako rečník a zároveň ako účastník. Chcem sa teraz s vami podeliť o myšlienky 16 ročného študenta z Banskej Bystrice…. 

http://www.youtube.com/watch?v=viUYQykVGQY&list=PL0F846C45252FECF7&index=16&feature=plpp_video

Zároveň sa teším na vaše postrehy a reakcie…

Pin It on Pinterest