Blíži sa záver roka, preto by sa patrilo trochu si ho zrekapitulovať. Pripomenúť si vzácne okamihy, prekvapenia, ktoré priniesol a skúsenosti, ktorými obohatil. V dnešnom blogu nájdete tie najkrajšie chvíle, ktoré som prežil v roku 2019 a nerád by som na ne tak skoro zabudol…

#1 Plavba na lodi v Dalmácii

Najlepšie strávená dovolenka ever. S posádkou o akej ani nesnívate. Prvýkrát na mori, prvýkrát za kormidlom. Zažili sme neopísateľné chvíle – sledovanie delfínov pri západe slnka, potápanie sa k vraku lodi, piesočnaté pláže, plachtenie či nekonečné ničnerobenie. A boli aj chvíle, kedy som sa bál o svoj život…

#2 Godzone tour 2019

Foto: Godzone, Anna Opinová

Veľké privilégium byť súčasťou jedného z najväčšieho turné na Slovensku. 25 000 ľudí, plné školy, haly, štadióny. Dream team, viera, úcta, jednota. Doobeda prinášať nádej ľuďom na ulici, večer možnosť zdieľať svoj príbeh tisíckam mladých ľudí o dôležitosti spoločenstva.

#3 Show your talent na 3 školách

O takýchto momentoch sa nám minulý rok ani nesnívalo. Nevedeli sme či sa nám vôbec podarí udržať náš rozvojový program aspoň na jednej škole. Nakoniec sa podarila slávnostná konferencia pre 120 hostí, otvorili sme nový ročník a rozšírili program na 3 školy. Tento rok 400 stredoškolákov na workshopoch a 60 z nich spolu s učiteľmi v celoročnom module.

#4 Ocenenie STOPA

Asociácia krajských rád mládeže v spolupráci s odborom mládeže na Ministerstve školstva nám odovzdali ocenenie STOPA, ktoré v sebe nesie myšlienku zanechania stopy aktivitou, angažovanosťou a príkladom dobrej praxe v životoch mladých ľudí. Show your talent sa stal TOP projekt roka 2019 a ja tomu ešte stále nechápem…

#5 Koučing

Tento rok sa mi splnil môj dlhoročný sen. Úspešne som absolvoval akreditované školenie koučingu pod vedením skvelého lektora Tomáša Pešeka. Na dobrého kouča musím ešte hodiny a hodiny trénovať, no už dnes viem, že lepšie ako mladým ľuďom dávať nevyžiadané rady, je pýtať sa ich dobré otázky.

#6 Viac času na vzťahy

Niečo, čo sa ťažko meria a vyhodnocuje. No niekde v mojom vnútri cítim, že tento rok som oveľa viac investoval do vzťahov vôkol mňa ako tomu bolo dovtedy. Ani zďaleka to nie je také, aké by som chcel, no už teraz som nesmierne vďačný za všetky priateľstvá, rozhovory aj vzťahy o ktoré musím neústale bojovať.

#7 Vzácnosť – 18 dní v tichu

Cieľ, z ktorého sa tento rok teším najviac. Ťažko ho opísať slovami. Niekedy v januári som sa rozhodol, že budem tráviť viac času v tichu. A tak sa podarilo 3x navštíviť pustovňu Galamba a 1x cisterciánsky kláštor Nový dvúr, spolu 18 dní samoty a ticha.

#8 Consulting Mavio Media

Foto: Jakub Straňánek

Môj šiesty rok v podnikaní. Bol zlomový aj pre moju firmu Mavio Media. Prestal som robiť jednorázové zákazky a zameral som sa viac na strategický marketing, consulting a firemné školenia. Dosiahli sme lepší finančný výsledok, vyššiu kvalitu služieb aj efektivitu v zákazkách. Mali sme česť robiť pre značky ako ZKSM, Hotel Zerrenpach, The Žurnál, FKI, Do práce na bicykli, WocaBee či spolupracovať na kampani do eurovolieb.

#9 Zasadil som prvé stromy…

A potom sú tu veci, ktoré vôbec nie sú viditeľné, žiadny výsledok ešte nepriniesli a tak skoro ani neprinesú. No i napriek tomu boli kľúčové. Prestal som sa naháňať za krátkodobými víťazstvami či úspechmi a začať som investovať svoj čas do vecí, ktoré prinesú ovocie najskôr o desiatky rokov. Veľmi ma v tomto mindsete ovplyvnila kniha Muž, ktorý sadil stromy. Edi, vďaka za ňu.

#10 Nič nové som nerozbehol

Za iných okolností by som tento posledný bod považoval za neúspech a totálne zlyhanie. Avšak jedným z tohtoročných cieľov bolo zamerať sa na to dôležité (Show your talent, Mavio Media a Godzone school) a nerozbiehať nič nové. Neviem akým zázrakom, no ono sa to podarilo. Nepustil som sa do žiadnej novej vízie, ani nového projektu (aj keď som mal párkrát na mále). Práve naopak, učil som sa vytrvalosti a ak chcete vedieť – áno bolelo to, bolo to neuveriteĺné náročné, ale o tom už nabudúce.

Prečítajte si aj:

Pin It on Pinterest