Svet beží míľovími krokmi, na nikoho nečaká, nebŕzdí, proste uháňa. A ja tu sedím, pozerám na monitor a zisťujem, že mi každá sekunda, ba aj minúta ľahko utečie. Zdá sa mi, že som zaspal a nedokážem behať spolu s časom. Ale viem aj prečo. Je to ten stroj do ktorého ťukám, klikám a ako sliepka doň pozerám, ehm, notebook. Ešte lepším spomalovacím nástrojom je však Facebook.

Tieto prvé riadky som písal približne pred pol rokom. Vtedy bol pre mňa Facebook všetkým a zároveň ničím. Sedieť za ním dve, tri, teda prepáčte, niekedy až 7 hodín som nemal problém. Tváril som sa, že to je úplne v poriadku, no ono to tak nebolo. Facebook mi kradol čas, zaneprázdňoval ma, vkrádal sa mi do každého jedného dňa. Dnes mám už spomínanú sociálnu sieť zapnutú rovnako dlho ako pred pol rokom. Kde je teda rozdiel? V tom ako Facebook využívam, dnes to je pre mňa skutočne efektívny nástroj komunikácie, nástroj marketingu.

Používam ho prevažne na pracovné záležitosti, prostredníctvom neho sledujem novinky zo sveta internetu, ale to len na tak dlho ako si sám poviem. Nieje teda pre mňa problém vypnúť, či odhlásiť sa s Facebooku. Veľmi veľa ľudí FB kritizuje a obviňuje ho. V skutočnosti nieje na vine sociálna sieť, ale človek, ktorý sa dobrovoľne zaregistroval, prihlásil a teraz nevie využívať a ovládať sociálnu sieť tak ako je v jeho predstavách. Len ten, kto sa naučí správne „hrať“ s Facebookom, nakoniec pochopí…

Pin It on Pinterest