em cafeSom veľmi rád, že deň môžem začať s takouto pozitívnou správu… Keď som sa približne pred dvomi mesiacmi vydal na dobrodružstvo objavovania kávy, nevedel som aké cenné „poklady“ v Banskej Bystrici a v jej okolí nájdem. Navštívil som približne 20 kaviarní, ochutnal viac ako 13 druhov kávy a zjedol viac ako (to si už presne nepamätám). Len viem, že tých dezertov bolo proste veľmi veľa. No a dnes som sa rozhodol predstaviť vám kaviareň, ktorá u mňa jednoducho vyhrala!

Názov kaviarne: EM café
Lokalizácia: Kapitulská 13
Mesto: Banská Bystrica
Dátum návštevy: 14. a 18. februára 2012
(za posledný mesiac som ju navštívil aj desaťkrát;)

Vždy keď sa niekto z mojich priateľov rozhodne navštíviť Banskú Bystricu, chcem mu ukázať 3 najkrajšie miesta, ktoré tu v meste pod Urpínom máme (aj keď ich je určite viac než len 3). Najviac sa teším, keď im môžem predstaviť Malachovské skalky, z ktorých majú jednoznačne ten najkrajší výhľad na Banskú Bystricu. Druhé miesto kam ich rád zoberiem je bez debaty naše námestie a šikmá veža, ktorú máme len v Bystrici a v Pise (som patriot, takže tá naša je oveľa krajšia :)

em cafeNo a tretie miesto vonia už zďaleka dobrou kávou – je to kaviareň emcafé, ktorú som si za posledných pár mesiacov neskutočne obľúbil a vždy sa sem rád vraciam. Pamätám si ešte na moju prvú návštevu v tejto kaviarni, keď som v treskúcej sa zime hľadal teplé útulné miestečko na námestí. Hneď ako som otvoril dvere emcafé, v očiach sa mi objavili plamienky. V chladných a zimných mesiacoch ponúka kaviareň posedenie pri krbe s ohňom, ktoré určite oceníte. No a v lete vás poteší letná terasa vo dvore, teda nemusíte sa obávať žiadneho ruchu z námestia.

Druhé veľké prekvapenie som zažil hneď po piatich minútach, ako som sa usadil. Už zdiaľky sa na mňa usmieval čašník, ktorý ma hneď v kaviarni privítal: ,,Pekný deň prajem. Aký máte dnes deň? Čo vám ponúknem? Cíťte sa tu prosím príjemne“. – Akože, sánka dolu šéfe. Častokrát sa na internete píše o podobných zázrakoch, ale prevažne len v zahraničí. No a ja som našiel takú kaviareň na Slovensku, teda dokonca v Banskej Bystrici, wow! Tu si zákazníka naozaj cenia!

Kým som si zatiaľ zložil kabát a vybral notebook, prišlo moje espresso a čašník už len dodal: ,,Pokiaľ máte záujem, môžete sa napojiť na našu aktívnu wifi a hneď tu, za vašim chrbtom, nájdete aj elektriku,“. Nechcelo sa mi veriť, ako to ten pán robí, ale dnes mi je už jasné, čo znamená čarovné spojenie „príjemná atmosféra“. Je to niečo, čo vás osloví ako prvé a na čo len tak ľahko nezabudnete. Dnes si tento milí čašník rád aj prisadne a nemá problém so mnou prehodiť niekoľko slov o hokejovom šampionáte, o podnikaní alebo o počasí. Na téme nezáleží…

em cafeVýber z 25 druhov káv robí z tejto kaviarne naozaj neobyčajné miesto, kde nájdete aj bio kávu či bezkofeinovú kávu. Mňa dnes ráno zajala Ruská káva, ktorú určite najbližšie ochutnám a dám vedieť, či stála za to. Z dezertov odporúčam jednoznačne krémeš alebo rez starej mamy. Ak máte radi ovocné koláče, tak potom si nezabudnite objednať želatínový dezert s lesnou zmesou, ktorý nájdete na najvyššom poschodí „chladničkovej veže“.

Som veľmi nadšený, že som našiel kaviareň v ktorej sa cítim príjemne nielen ja, ale aj moji priatelia. Interiér je priestranný, na stenách ho dopĺňajú obrazy akého si šikovného fotografa, no a na dvoch stoloch nájdete aj špeciálnu stolnú lampu na ktorú stačí poklepať, aby sa rozžiarila podľa vašich predstáv.

em café ma zatiaľ najlepší personál, aký som kedy zažil

 

predsa jedna vec, ktorú musím vytknúť – chýba platobný terminál

 

Objednaná káva: Espresso s mliekom + veterník – 9 bodov (1,35€; 0,80€)
Objednané iné: Coffee to go 10 bodov
Obsluha: 10 bodov
Interiér: 9,5 bodov
Wifi:
 áno
El. zásuvka: áno
Denná tlač: áno
Platobný terminál: nie
Celkové hodnotenie: 9 bodov z 10

 

Pin It on Pinterest