Vítam vás v mojom miniblogovom projekte „Vôňa kávy“, ktorý vznikol s myšlienkou nájsť v Banskej Bystrici a potom možno aj na celom Slovensku tie najzaujímavejšie, najlepšie a najpohodlnejšie kaviarne.

V jednej kaviarni nás prekvapil milý personál, v druhej sklamalo pripojenie na internet. Niektoré kaviarne sme si obľúbili a dokonca sme z nich odchádzali s nezabudnuteľnými zážitkami… tie som sa rozhodol neskrývať a ukázať aj vám :)

Názov kaviarne: Scaffé
Lokalizácia: Europa Shopping Centre
Mesto: Banská Bystrica
Dátum návštevy: 15. decembra 2012 

Prechádzam obchodným centrom a v jeho zákutiach objavujem novootvorenú a nepoznanú kaviareň Scaffé. Nachádza sa na 0. poschodí vedľa Tatra banky, ale vchod nájdete aj z vonkajšej strany, čo je výhoda, ak práve prechádzate chodníkom. V týchto priestoroch sa len prednedávnom nachádzala moja doteraz najobľúbenejšia kaviareň Špacírka, ktorá však svoje pôsobenie ukončila a lahodnú kávu si zobrala so sebou preč.

Hneď na začiatku ma prekvapil luxusný interiér, ktorý je ladený do červenohnedej farby s béžovými sedačkami a vytvára tak „exkluzívnu“ atmosféru.  Príjemne ma potešili aj mäkké kožené kreslá, v ktorých sa sedelo veľmi pohodlne. Po krátkej chvíli však moju pozornosť strhla hlasná hudba. Tá pôsobí rušivo nielen pri rozhovoroch, ale aj pri práci.

Pre náročného zákazníka káva nie je všetko a tak si potrpí aj na dobrej a rýchlej obsluhe. Čašníčka si ma všimla hneď po vstupe a pozornosť mi venovala do dvoch minút. S úsmevom, príjemnou náladou a pekným výzorom. Keď som si objednal Espresso s mliekom, hneď som položil otázku: ,,Prosím vás je tu wifi?“. ,,Samozrejme,“ odpovedala čašníčka. Keď som sa spýtal na možnosť pripojenia k elektrike potešila ma ešte väčšmi: ,,Nech sa páči, zástrčky sa nachádzajú na tejto strane kaviarne, jedna je hneď za vami,“

 

Moje objednané Espresso s výraznou chuťou a v peknej šálke taktiež splnilo očakávania, chýbal mi však keksík, ktorý je pre mňa čerešničkou na torte. Keďže chuť na sladké ma prinútila objednať si aj dezert, zaujímal ma názor čašníčky. Keďže marlenka aj jablková štrúdľa pôsobili na moje chuťové bunky rovnako, dáma za pultom mi poradila marlenku, ktorú mi priniesla aj s poriadnou porciou šľahačky.

 rýchla obsluha

 

 chýba nefajčiarska časť

 

Objednaná káva: Espresso s mliekom – 7 bodov (1,40€)
Objednané iné: Marlenka alias Kráľovský medovník 8 bodov (1,30€)
Obsluha: 7 bodov
Interiér: 7 bodov
Wifi: áno
El. zásuvka: áno
Denná tlač: áno
Platobný terminál: nie
Celkové hodnotenie: 7 bodov z 10

 

Pin It on Pinterest