Blížia sa komunálne voľby a ja som dnes zistil šokujúcu informáciu – nepoznám prácu niektorých našich banskobystrických poslancov. Neviem kto sú, čomu sa venujú a čo chcú ponúknuť v nasledujúcich voľbách. Samozrejme teda až na pár výnimiek….

Ja som si to na mestské zastupiteľstvo tento rok namieril už niekoľkokrát a počas dvoch rokovaní som sa vám v slove pre verejnosť predstavil a dokonca vám ponúkol môj názor na verejné dianie v Banskej Bystrici.

Teraz je rad na vás…

Rozhodol som sa preto pre netradičnú výzvu: Stretnúť sa počas 4 nasledujúcich mesiacov so všetkými poslancami mestského zastupiteľstva bez ohľadu na ich stranícku orientáciu.  Pokiaľ však budete mať záujem.

msz

Chcem sa presvedčiť o tom, či si politici naozaj stavajú vôkol seba barikády, za ktoré nikoho nepustia. Či sú ochotní s mladými ľuďmi diskutovať o témach, ktoré nás zaujímajú.  Či majú odvahu odpovedať na jednoduché otázky: čo ste spravili do teraz pre študentov a mladých ľudí? a k čomu sa viete zaviazať na najbližšie štyri roky?

meetNejde mi o to hľadať v našich volených zástupcoch chyby či nedostatky. Nie je mojim cieľom ich do ničoho nútiť. Práve naopak. Chcem ich spoznať aj ako ľudí aj ako poslancov. Neformálne sa s nimi porozprávať pri šálke dobrej kávy. Zasmiať sa s nimi a naučiť sa od nich niečo nové. Upozorniť na problémy v meste a pokúsiť sa nájsť vhodné riešenia.

Bude to však mať jednu podmienku!

Chcem, aby túto výnimočnú príležitosť mohli využiť aj ďalší záujemcovia. Nepredpokladám, že sa na „poslaneckú kávičku“ budú hlásiť zástupy ľudí, ale verím, že občas sa ku mne niekto pridá. Možno budeme piati, možno dvaja a možno prídem iba sám. Ale chcem, aby tu bola možnosť pre každého.

Môj maratón som sa rozhodol odštartovať už budúci týždeň 21. júla. Preto výzvam všetkých poslancov a poslankyne mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici, aby prijali moje pozvanie na kávu a venovali mi (nám) 30 minút svojho drahocenného času.

na kavickuKeďže tento blog sa nedostane ku všetkým (aj keď by ste mi v tom mohli pomôcť), ešte dnes napíšem a pošlem mail s pozvánkou všetkým našim 31 voleným zástupcom. Možno to bude ich prvý mail, ktorý si nájdu vo svojej schránke a možno dostanem odpoveď do niekoľkých minút, pokiaľ s občanmi komunikujú pravidelne.

V každom prípade veľmi sa teším. Pretože sa vydávam na maratón stretnutí so zaujímavými osobnosťami, ktorý mi možno v novembri pomôže rozhodnúť sa. A budem veľmi rád ak sa ku mne pridáte! :)

jaroslav dodok snp

Pin It on Pinterest