Tento týždeň skutočne nie je chudobný na parádne akcie každého druhu. Tá dnešná mala názov ,,Veľtrh neziskových organizácii“ a uskutočnila sa na Námestí SNP od 15-tej, do 18-tej hodiny. Svojou návštevou náš stánok poctil aj náš pán primátor Peter Gogola.

Na dnešný deň som sa tešil už nejaké tie dva týždne. Zdanlivo nezaujímavý event v sebe predsa len skrýval veľmi peknú myšlienku a skutočne išlo o zmysluplnú udalosť. Veľtrh sa uskutočnil hlavne preto, aby sa Banskobystričania dozvedeli niečo viac o neziskových organizáciách v meste, aby spoznali ich aktivity a služby, no a v konečnom dôsledku aby sa do nich aj zapojili.

Mojou úlohou bolo prezentovať Informačné centrum mladých (ICM BB), v ktorom pôsobím už mesiac ako konzultant. Myšlienka šíriť zaujímavé informácie o brigádach, zamestnaní, o možnosti zapojiť sa v študentských organizáciách, o tom akou cestou sa vydať po škole do života, ma natoľko zaujala, že som Veľtrh jednoducho zmeškať nemohol.

 

Po pár minútach na to, ako som si „rozložil“ a vyzdobil stánok ma navštívil pán primátor.

,,Zdravím pán primátor,“
,,Pekný deň prajem,“ – povedal a začal si prezerať naše informačné materiály.
,,Sme Informačné centrum mladých, ktoré sa venuje prevažne študentom a všetkým mladým ľuďom tu v Bystrici,“ predstavil som.
,,Kde sídlite?“ spýtal sa.
,,Na Tajovského 30, oproti Obchodnej akadémii.“
,,A čo robíte?“ opäť sa spýtal a čakal na odpoveď.
,,Ponúkame mladým ľuďom dôležité a zaujímavé informácie o tom, aké možnosti v živote majú, kde sa môžu zapojiť a pomáhame im aj v tom, ako si nájsť prácu, ako napísať správne životopis, či ako vycestovať na mládežnícku výmenu do zahraničia. Okrem toho sa venujeme aj odbornému poradenstvu, prevenciám voči drogám, alkohole…“ spustil som.
,,Skutočne zaujímavé,“ prikyvoval primátor hlavou.
,,To však nieje všetko! Robíme aj prednášky na základných a stredných školách. Diskutujeme a informujeme o závislostiach, o nebezpečenstve na internete…“ povedal som.

 

Pán primátor si ďalej prezeral letáky a prstom zastavil na jednom z nich „Student24“ a pozrel na mňa.

,,Áno, zapájam sa do viacerých projektov, napríklad vediem Študentský spravodajský portál www.student24.sk. Som však aj iniciátorom Študentskej rady pre primátora mesta Banská Bystrica,“ pripomenul som mu.
,,Aááá, jasné. Už viem, vy ste tá aktívna mládež. Hovoril som s pani viceprimátorkou a už pracujeme na tom, aby sme sa mohli stretnúť. Hneď ako budem vedieť termín, skontaktujeme sa s vami,“ povedal s úsmevom.
,,V poriadku, my sme pripravení a už teraz pracujeme na projekte, ktorý chceme podať na Mládež v akcii.“
,,Super, majte sa. Prajem pekný deň a teším sa na stretnutie,“ pozdravil pán primátor a odišiel.
,,Pekný deň aj vám,“ … 

Napriek tomu, že bola na námestí zima ako v Rusku, pri našom stánku sa zastavilo niekoľko desiatok ľudí. Zobrali si materiály, zaujímali sa o našu činnosť a niektorí sa pýtali aj na spoluprácu.

Dokonca som sa stretol s jednou paňou z Bratislavy. Niekoľko minút sme sa spoznávali a hádali, kde sme sa videli. Nakoniec sme prišli na to, že nás spojil TEDx Bratislava a to sa už hneď rozprávalo inak:). Stretol som dnes ešte veľa ľudí, s ktorými sa teším na ďalšiu spoluprácu a taktiež sa teším aj na pána primátora, som totižto zvedavý, ako privíta mladých iniciatívnych ľudí na pôde mesta… 

Pin It on Pinterest