V dnešnom blogu si ukážeme niekoľko technických vychytávok, vďaka ktorým si dokážete aj bez špeciálnych znalostí spraviť svoju grafiku, zostrihať video či naplánovať obsah na sociálne siete.
1. Canva
Potrebujete logo, facebookový banner, plagát, svadobné oznámenie či vizitku? Vďaka veľkému množstvu bezplatných šablón si v Canve v priebehu niekoľkým minút vytvoríte svoju grafiku bez toho, aby ste boli profesionálnym grafikom.
2. Photoscape
Druhým veľmi užitočným nástrojom je Photoscape. Ten vám umožní upravovať svoje fotografie, orezávať ich, vytvárať koláže, odstraňovať efekt červených očí a ponúkne vám tiež veľa rámikov či jednoduchých filtrov.
3. Shot cut
Short cut je program, ktorý ponúka základné funkcie pre strih videa. Nemusíte byť pokročilý používateľ, aby ste dokázali upraviť farby, vylepšiť obraz, pridať hudbu, editovať zvuk či potlačiť nežiaduci šum.
4. OpenShot Video Editor
O niečo náročnejší program je OpenShot Video Editor, ktorý ponúka okrem základných funkcií kvalitnejšie efekty a prechody či možnosť tvorby 3D animácií.
5. Prezi
Rozmýšľate nad tým, ako zaujať publikum počas vašich prednášok? Vyskúšajte nástroj, ktorý je vhodnou alternatívou pre používateľov Power Pointu.
Prezi ponúka širokú paletu moderných šablón, vďaka ktorým budú mať vaše prezentácie moderný dizajn, dynamiku či animované prechody. Ľahko do nich vložíte aj videá z YouTube. A okrem iného si prezentácie môžete vytvárať aj online a mať k nim prístup z akéhokoľvek zariadenia.
6. Audacity
Táto uznávaná aplikácia vám pomôže s úpravou zvuku. Jednoduchým spôsobom nahráte svoj hlas, pridáte rôzne efekty, rozdelíte alebo pospájate zvukové stopy. Nič náročné.
7. Music maker jam
Pre tých, ktorí by od podobnej aplikácie očakávali viac, dávam do pozornosti Music maker jam. Táto šikovná appka poteší predovšetkým skladateľov a začínajúcich hudobníkov.
Nájdete v nej vzorky založené na zvuku z rôznych hudobných štýlov od rocku, popu až po filmové soundtracky. Môžete si nastaviť vlastné tempo, pridať efekty, hudobné nástroje,vokály či upraviť trvanie slučiek.
8. Pexels
- Potrebujete pomôcť s marketingom? Kontaktujte ma.
Dostávame sa k jednej z najčastejších otázok: Kde nájdem bezplatné fotky, ktoré môžem použiť na svojom blogu alebo webe? Z vlastnej skúsenosti odporúčam fotobanku Pexels, kde nájdete naozaj krásne fotografie vo vysokom rozlíšení.
9. Pixabay
Ak by ste vhodné zábery nenašli na Pexels, vyskúšajte aj Pixabay. Ponúka ďalších 1,6 milióna fotografií. Okrem toho tiež ilustrácie či vektorovú grafiku.
10. Likealyzer
Ak sa venujete social media marketingu, určite vás bude zaujímať Likealyzer. Je to analytický nástroj, vďaka ktorému sa dozviete v akej kondícii je vaša facebook stránka.
V priebehu niekoľkých sekúnd zistíte, aká je priemerná dĺžka vašich príspevkov, aký dosah máte na fanúšikov, kedy publikujete svoj obsah a bezplatne tiež dostanete množstvo skvelých odporúčaní ako zlepšiť svoj marketing na Facebooku.
11. Google Analytics
Čo v marketingu nedokážeme merať, to nedokážeme ani zlepšiť. Google Analytics je veľmi populárny nástroj, ktorý vám prezradí koľko ľudí navštevuje vašu webovú stránku, ktoré články sú najčítanejšie, ako dlho sa používateľ zdrží na vašom webe, ale aj z akých sociálnych sietí k vám prichádza.
12. Unfold
Ak chcete dať svojim príspevkom na Instagrame nový look, vyskúšajte aplikáciu Unfold. Vďaka nej dokážete vaše fotky štýlovo nadizajnovať, doplniť do nich text a pridať kus umenia.
Keďže Instagram je najhorúcejším trendom pre rok 2019, dopĺňam sem ešte niekoľko šikovných aplikácií pre manažment obsahu a followerov na Instagrame: Plann, Planoly, Preview, Repost for Instagram, Follow Cop, Unfollow for Instagram,
Ak by ste chceli vedieť viac o Instagram marketingu, kliknite sem.
Ak potrebujete poradiť s marketingom, kontaktujte ma.
Prečítajte si aj:
Ako sa tvorí úspešná marketingová stratégia? Case study (klik!)
Aké trendy v marketingu prinesie rok 2019? (klik!)
Timemanagement: 7 tipov osobnej produktivity a efektivity (klik!)