Biznis predsa musí bežať aj počas Vianoc a nejedného podnikavca láka skontrolovať si inbox i popri Štedrovečernej večeri. Neustály zhon, veľa práce a stresu vám neumožnia užiť si sviatky. Čo teda spraviť preto, aby vám práca neukradla Vianoce??

1. Nastavte si automatickú odpoveď

Prvým veľmi jednoduchým a vďačným krokom je navštíviť svoj mail a nastaviť si automatickú odpoveď. Vyberte si obdobie, počas ktorého nechcete byť vyrušovaný a uveďte to v odpovedi aj s dôvodom.

2. Naplánujte si príspevky na facebooku

Pre väčšinu z nás je facebook pracovným nástrojom, ktorý zapíname skoro ráno v práci a odchádzame z neho až neskoro večer. Berie nám množstvo energie, preto nezaškodí nachvíľu vypnúť a venovať svoj čas napríklad rodine či priateľom. Preto využite aplikáciu Post Planner a obsah si pripravte na vianočné obdobie vopred.

3. Poriadok na stole aj v to do liste

Prehľadajte všetky zakladače, šuplíky, diáre a poznámky. Vypíšte si na jeden papier všetky úlohy, ktoré sú pre vás dôležité a chcete ich dokončiť ešte tento rok. Spravte si poriadok vo svojich faktúrach či objednávkach. Uhraďte všetko čo sa len dá, nastavte si platobné príkazy, aby ste sa počas Vianoc nemuseli hrabať v internet bankingu.

Upracte si aj svoj kancelársky stôl, aby ste sa do práce vrátili s nadšením a boli pripravený začať produktívne makať.

pracovny stôl4. Pozor na deadliny

Skontrolujte si termíny, aj fázy v ktorých sa nachádzajú vaše projekty. Kľúčové rozhodnutia či úlohy dokončite, čo sa dá, odložte na obdobie po sviatkoch. O deadlinenoch informujte aj svojich zamestnancov a obchodných partnerov, aby vás zbytočne neotravovali.

5. Kúpte si diár

Nie je nič horšie než sa prebudiť 1. januára s pocitom, že ste zabudli na ľudí, s ktorými ste sa mali stretnúť alebo ktorým ste sa mali na začiatku nového roka ozvať. Preto si teraz, čo najskôr, zaobstarajte diár na rok 2015 a naplánujte si úlohy, stretnutia a telefonáty na prvé dva týždne. Bude sa vám lepšie spať. 

6. Delegujte posielanie vianočných pozdravov

Ak vás dokáže rozčúliť 20 PFiek vo vašom inboxe a žalúdok sa vám dvíha aj pri ich vytváraní, s touto úlohou poverte brata, sestru či kolegu.

7. Poistite sa!

Odsťahujte sa na Vianoce mimo dosahu wifi, telefónneho signálu a infraštruktúry. Najlepšie do hôr, do lesa alebo mimo Slovenska. Uistíte sa, že vás nebude nikto otravovať a vy dokážete čo najlepšie zrelaxovať. Spomeňte si na to, že ak si nedokážete vo svojej firme zobrať voľno, práca vlastní vás, nie vy firmu.

Dúfam, že týchto 7 jednoduchých tipov vám pomôže vypnúť aspoň na deň dva, v lepšom prípade si doprajete týždňovú dovolenku. Do nového roka tak vstúpite s novou dávkou energie, pozitívnym myslením a čerstvým odhodlaním. Budete mať menej stresov a viac chuti pracovať.

Držím vám palce. A vy držte palce mne :)

Prečítajte si aj: Neexistuje zlý zamestnanec, len zlý manažér (klik)

Pin It on Pinterest