22 rokov pracoval v Microsofte, radil Billovi Gatesovi, dnes pomáha študentom i podnikateľom zo Slovenska a Českej republiky. Na svojich seminároch zdôrazňuje , že kým 98 percent detí pri nástupe do školy vykazuje vysokú mieru kreativity, v 25. roku života sú to už len 2 percentá.

Pred pár dňami som na Facebooku objavil rozhovor s celkom zaujímavým koučom. Pri jeho mene stál brand Microsoftu a tak som spozornel. Jan Mühlfeit. Český manager, ktorý osem rokov pracoval ako prezident pre Európu v tejto nemenej známej spoločnosti. Jeho príbeh ma zaujal natoľko, že som si zrušil celodenný program a hľadal v Google všetky jeho rozhovory, videá a články.

Jediným spôsobom ako uspieť v biznise je uplatniť svoje silné stránky

Keďže osobnostný rozvoj je téma, ktorá ma fascinuje, slová tohto pána ma poriadne prekvapili. Predovšetkým tým, že školstvo prirovnal k cintorínu. To však nebola jediná veta, ktorá ma prefackala. Väčšina školiteľov a koučov radí, aby sme sa v rámci svojho rozvoja zameriavali na svoje slabé stránky. Jan Mühlfeit tvrdí opak.

,,Jsem přesvědčen, že to, že jsem začal pracovat na mých silných stránkách a na silných stránkách našich týmů, změnilo pozitivně můj život. Náš tým vyhrál 4 x v řadě Global Business Premiere League. Jediným způsobem, jak uspět v podnikání, sportu, umění a politice je uplatnění vašeho talentu a silných stránek. Pokud děláte to, co se vás baví jste nejen úspěšnější, ale také šťastnější, a pokud jste šťastnější tak máte lepší imunitní systém, takže jste zdravější”.

Škola nás pripravuje o kreativitu

O pár minút na to som sa dozvedel, že Jan Mühlfeit pripravuje v Bratislave seminár Odomknite svoj potenciál a leadership. Moja túžba spoznať tohto pánka bola čoraz väčšia. No a pre tých z vás, ktorý poznáte môj kritický postoj k školstvu, isto pochopíte, čo so mnou spravila nasledujúca veta:

,,Podľa štúdie NASA pri nástupe do školy až 98 percent detí vykazuje vysokú kreativitu, v 10 rokoch už je to 30 percent, v pätnástich len 15 a v 25. roku života sú to už len 2 percentá. Škola neodomyká ľudský potenciál, ale, naopak, zamyká.“ V tejto chvíli som bol odhodlaný prihlásiť sa na seminár. Dnes by som už o ňom napísal blog, keby som uvedený termín nemal už vopred vybookovaný iným školením. Popravde, skoro ma roztrhlo…

Avšak nikdy nie je na škodu mať skvelých priateľov.

jurajA tak som sa vďaka Jurajovi dozvedel o dvojdňovej konferencii Glorious, kde vystúpi tento úspešný manažér a kouč. Ďalšie informácie som už nepotreboval. Pár dní som žil v celkom dobrej eufórii, pokiaľ mi Juraj nenaložil ešte viac :) Teda, že on nie je jediný hosť. A tak som zistil, že medzi pozvánými speakrami a hosťami je aj generálna riaditeľka Google ČR, šéf marketingu BMW, či ex riaditeľ České Pojišťovny.

Beriem. Bez debaty.

Teším sa na stretnutie s týmito výnimočnými osobnosťami. A tak hľadám parťáka alebo aj viacerých, ktorí sa na tento event chystajú. Dajte vedieť, spravíme si trip.

Prečítajte si aj:

 

10 chýb, ktoré som spravil ako líder a vy ich už spraviť nemusíte (klik)

Song od Majka Spirita, ktorý by si mal vypočuť každý marketér a každá firma (klik)

10 znakov, vďaka ktorým spoznáš lídra (klik)

 

Pin It on Pinterest