Ešte vám vydržal novoročný ošiaľ alebo ste už zahodili svoje predsavzatia? Ja určite nechcem, aby mi rok 2017 pretiekol pomedzi prsty, takže sa opäť chystám na nové dobrodružstvá! A v tomto blogu sa zaviažem k niečomu, čo budem možno takto o rok ľutovať. Uvidíme…

Ak ste nečítali môj vianočný report, tak nezaháľajte, nájdete ho TU (klik). Ale dosť už bolo hodnotenia a spomínania. Je čas plánovať, snívať a napredovať. :)

Ako už možno viete vďaka môjmu Instagramu, na Vianoce som si objednal Doller, mega praktický diár na rok 2017 od dvoch šikovných vysokoškolákov Jirka Doležala a Honza Emlera. Je vytvorený na základe viacerých overených princípov osobnej produktivity, tak sa nezľaknite slova motivačný (odporúča ho 11 z 10 lekárov).

Takže čo aktuálne skrýva môj Doller?

Je toho viac. V prvom rade sa stala veľká vec. Zmenil som svoju víziu na tento rok, s čím som dlho bojoval. No mal som pocit, že to čom som si naplánovať 5 rokov do zadu už nieje veľmi aktuálne. Ak práve očakávate, že vám svoju víziu prezradím…nie, nie. Zatiaľ si ju strážim ako svoj čerstvo objavený poklad a prezradím ju jedine na školeniach o osobnom rozvoji.

jaroslav-dodok-planovanieNo skladá sa z 3 vecí: hodnôt, ktorým chcem podriadiť všetky svoje rozhodnutia, finančnej úrovni, ktorú chcem dosiahnuť a času, ktorý si chcem strážiť.

Len čo som si stanovil víziu na tento rok, veľmi rýchlo sa mi podarilo vybrať si aj vzdelávacie ciele. Nie je ich veľa ako po minulé roky , no o to viac, sa chcem na ne sústrediť.

Učiť sa hovoriť „NIE“

Takže prvá vec, ktorej sa už roky vyhýbam je ASERTIVITA. Ak má poznáte, viete, že nedokážem povedať „nie“. A tento rok to spravilo veľa šarapaty, mal som problém sústrediť sa a neustále som behal z jedného frontu na druhý. Preto sa chcem naučiť niektoré asertívne techniky, strážiť si viac svoj čas a nenechať sa pohltiť každou novou príležitosťou.

Ak vás tento rok odo mňa prekvapí nečakané NIE, tak sa prosím nehnevajte, znamená to, že som na správnej ceste.

Sústrediť sa na na to, čomu sa chcem skutočne venovať

Verím, že asertivita veľmi súvisí s druhou kompetenciou, ktorú by som si chcel osvojiť a to je FOCUS. Vedieť sa zamerať na priority, na skutočne podstatné veci a nenechať sa vyrušovať blbosťami.

Neviem či ma chápete. Nemyslím vedieť sa sústrediť na konkrétnu úlohu, ale mať v hlave (a v srdci) nastavenie, že všetku svoju energiu, čas a peniaze investujem do toho, čomu sa chcem naozaj venovať.

Vedenie ľudí

Tretiu oblasť, ktorú chcem ešte viac preskúmať je LEADERSHIP. Či viac sa mu venujem a školím ho, tým menej o ňom viem, zdá sa mi. Preto sa teším na knižky od skvelých autorov: Dale Carnegie, John Maxwell, František…

A taktiež chcem stráviť viac času v prítomnosti lídrov, ktorých poznám a mám príležitosť sa od nich učiť. Lebo ako hovorí jeden z vyššie menovaných autorov: ,,Líderstvo je proces, nie postavenie.“

Prečítajte si aj: 21 inšpiratívnych mladých ľudí, ktorých sa oplatí spoznať! (klik)

Ja a inovácie?

cervinka-dodokNaše stretnutia s Jarom Červinkom (CEO JC MEDIA) sú veľmi špeciálne a viac ste sa o nich mohli dozvedieť na decembrovej diskusii. Tento chalanisko mi pomáha uvedomovať si, aké dôležité je nezaspať na vavrínoch.

Vo všeobecnosti sa vyhýbam technologickým novinkám či trendom (nepoužívam aplikácie, nemám messenger, snapchat, využívam papierový diár a pod). No inovácie prichádzajú tak rýchlo, že dramaticky (pozor pozor, nebezpečenstvo, treba voliť istoty) menia trh biznisu. Tak sa chcem trochu ponoriť do týchto vôd už sa teším na INOVÁCIE V MARKETINGU. 

Takže asertivita, fokus, leadership a inovácie v marketingu sú pre mňa vodítkom na rok 2017. Verím, že mi dajú dostatok motivácie neustále sa vzdelávať a napredovať.

Noví mentori

Ďalšia skvelá novinka s ktorou vstupujem do nového roku, sú moji mentori. Oproti predchádzajúcim rokom som ich zmenil, pretože som sa od NGO sektoru presunul viac do biznisu, i keď neustále vidím potrebu tieto dva svety prepájať. Inšpiroval som sa od Radky Dohnalovej (posledné vydanie Profitu) ktorá si každý rok vyberá troch špičkových mentorov.

Preto som sa rozhodol osloviť 3 ľudí, ktorí sú pre mňa „studnicou múdrosti“. Verím, že prvý mentor ma posunie v oblasti leadershipu, druhý zas v oblasti vedenia firmy a tretí v tvorbe firemných systémov a udržiavania poriadku. Mená si taktiež nechávam pre seba, keď príde správny čas, rád prezradím :)

jdOkrem mentoringu ma čaká aj veľa ďalších challengov, ruším kancel a prechádzam na homeworking, chcem sa osamostatniť v rámci bývania, nejaké zmeny sa budú týkať aj našich spravodajských portálov a nie je tajomstvo, že som v predchádzajúcich mesiacoch nadviazal intenzívnu spoluprácu so spoločnosťou GD IDENTITY, ktorej pomáham so salesom.

Som presvedčený, že rok 2017 bude plný dobrodružstiev, preto už nejdem zdržiavať a radšej sa idem do nich rovno pustiť.

Dúfam, že som vás nenudil a prinajmenšom inšpiroval. Je skutočne fajn stanoviť si v čom sa chcete posunúť a rásť. Hodiť to na papier a vytrvalo na tom pracovať. Prajem vám úspešný osobný aj pracovný rast a ako často hovorieva Zig Ziglar: ,,Stretneme sa na vrchole.“ ;)

Prečítajte si aj:

Začínate nový rok bez jasnej vízie a konkrétnych cieľov? Ako si naplánovať rok 2017? (klik!)

ROK 2016 očami marketéra: Moje highlighty, úspechy aj faily (klik!)

Najkrajšie myšlienky a citáty, ktoré som si zapísal v roku 2016 VÝBER (klik)

 

Pin It on Pinterest