O čo ste tento rok prišli? Vybral som niekoľko výnimočných podujatí, na ktorých som mal príležitosť byť. Viem, že ľudia, ktorí ich organizujú, dávajú do prípravy všetko, no hlavne seba samých. To preto mi sánka v roku 2016 padla dolu hneď niekoľko krát…

Tak poďme na to. Spomedzi desiatok podujatí, ktoré som navštívil, ma najviac oslovilo nasledujúcich sedem. Ktoré to sú?

1. Glorious 

Druhý ročník konferencie Glorious, ktorý sa konal v Čechách, bol výnimočným stretnutím úspešných osobností a mladých ľudí. Navštívilo ho 15 zaujímavých hostí z oblasti podnikania, manažmentu a osobného rozvoja.

Prečo som podujatie zaradil medzi top eventy? 

Za mňa osobne to bola najlepšia motivačná a podnikateľská konferencia na akej som kedy bol. Perfektný výber rečníkov (predovšetkým Vladimír Kovař – Unicorn a Ján Muhlfeit – Microsoft), bravúrne zvládnuté prednášky, krásne prostredie brnenského Sono centra, rozsiahle know how a dobrý catering! Za mňa TOP TOP TOP!!

2. The Hillsong Worship Australia

Známa worshipová kapela premiérovo zavítala začiatkom roka 2016 na Slovensko. Išlo o ich prvé vystúpenie v strednej Európe, preto sa nečudujem, že vypredali celú Poprad Arénu. Evanjelizačný koncert si prišli vychutnať tisícky mladých ľudí nielen zo Slovenska, ale aj z Českej republiky.

Prečo som podujatie zaradil medzi top eventy? 

Prekvapila ma kvalita celého koncertu, od ozvučenia, cez osvetlenie, unikátny vizuálny zážitok, až po perfektnú atmosféru a výbornú produkciu.

3. TEDxYouth@Banská Bystrica

Medzinárodný koncept inšpiratívnej konferencie sme si mohli vychutnať v srdci Slovenska už po 2. krát. Na TEDxYouth vystúpili osobnosti z oblasti vedy, umenia, športu či aktivizmu.

Prečo som podujatie zaradil medzi top eventy?

Kvôli stretnutiam. Na konferencii som spoznal Kaju Bernátovú, ktorá vyzbierala na pomoc utečenkám 5 000 nohavičiek a intenzívne pomáha ľuďom v utečeneckých táboroch. Taktiež ma oslovilo, že podujatie zorganizovali stredoškoláci a v publiku som videl nové tváre.

4. Godzone tour 2016

Godzone tour je evanjelizačné turné v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež. Uskutočnilo sa už po 8x v mestách Poprad, Košice, Žilina, Banská Bystrica, Bratislava a Praha. Účasť trhla svoj doterajší rekord. Godzone tour 2016 navštívilo celkovo 21 453 ľudí.

Prečo som podujatie zaradil medzi top eventy?

Pretože som mal tú česť nahliadnúť do kuchyne Godzone tour 2016 a pomáhať s organizáciou tohto podujatia. Opísať všetky zážitky je priam nemožné. Týždeň na cestách ma presvedčil o tom, ako úžasne dokáže spolupracovať tím takmer 300 dobrovoľníkov. Kam až môžeme dostať radosť evanjelia (nocľaháreň, školy, domovy dôchodcov, zimné štadióny,…).

5. Network 2016

Konferencia Network 2016 sa uskutočnila s podtitulom: Spojenia pre ťažké časy. V Starej Tržnici ponúkla pozitívnu energiu, odbornosť, dobré riešenia i vášnivú diskusiu.

Prečo som podujatie zaradil medzi top eventy?

Podujatie, ktoré som si vychutnal. Keďže milujem networking, veľmi dobre som sa cítil v spoločnosti ľudí, ktorí nesedia so založenými rukami, ale aktívne menia svoje okolie a pomáhajú robiť zo Slovenska dobré miesto pre život. Oceňujem predovšetkým to, že organizátori pozvali na stretnutie ľudí z rôznych sfér či už to bolo zdravotníctvo, médiá, školstvo alebo umenie.

6. Bubble day

Bubble day alebo Deň bublín je najväčšie bublinové podujatie, ktoré (nielen) na Slovensku koordinuje Lucka Randová. Jeho myšlienkou je darovať v jeden deň radosť, nadšenie a úsmev na námestiach, alebo iných verejných priestranstvách miest a obcí.

Prečo som podujatie zaradil medzi top eventy?

Tento rok niesol Deň bublín špeciálnu myšlienku, ktorou je: Bubble day for everyone/ Deň bublín pre každého. A ja som veľmi rád, že organizáciu tohto eventu chytila v Banskej Bystrici do rúk Silvia Žabková, ktorá do príprav zapojila rôzne komunity – deti, rodičov, rodiny, športovcov, mentálne postihnutých. Vďaka tomu mal tohtoročný Bubble day výnimočnú atmosféru.

7. Jump Slovensko 2016

Piaty ročník neformálnej konferencie o ľuďoch a pre ľudí, ktorým nie je Slovensko ľahostajné. Tentokrát sa Jump uskutočnil v Banskej Bystrici.

Prečo som podujatie zaradil medzi top eventy?

Pretože organizátori vždy vypátrajú skvelých rečníkov, z ktorých 80% nikdy nepoznám. Často sú to šedé myšky, ktoré nenájdete na titulke novín, za to však robia mravenčiu prácu, ktorá je tak veľmi dôležitá! Prekvapuje ma s akým nasadením pripravujú ľudia vo VOICES JUMP. A ďakujem im za to, že to ešte stále nevzdávajú.

Takto vyzeral rok 2016 z môjho pohľadu skrz tie najkrajšie podujatia. Bolo ich ďaleko viac, než sa ich zmestí do jedného blogu. 

Verím, že som vás inšpiroval navštíviť budúci rok niektorý z týchto eventov. No a myslím si, že organizátori sa určite potešia, ak by ste chceli priložiť ruku k dielu aj vy. Skutočne, byť v zákulisí a pomáhať s prípravou podujatí je nevyčísliteľná skúsenosť.

Prečítajte si aj: 

5 najlepších prednášok o biznise, osobnom rozvoji a postoji k životu (klik!)

Ako si užiť konferenciu naplno? Networking, vzdelávanie, osobná značka (klik!)

Maroš Kuffa učí väzňov a alkoholikov pokore: Zážitky zo Žakoviec (klik!)

 

Pin It on Pinterest