Dnes som si pre vás pripravil 5 mojich najobľúbenejších videí. Majú pre mňa nevyčísliteľnú hodnotu, pretože ma nielen inšpirovali, ale dokonca ma podnietili k tomu, aby som začal podnikať, venovať sa osobnému rozvoju a neustále sa zamýšľať nad tým, čo je zmyslom života. 

Taktiež ma tieto prednášky priviedli k tomu, aby som zmenil niekoľko svojich hlboko zakorenených postojov. Všetkých 5 talkov, ktoré som vybral do dnešného blogu, považujem za nadčasové. Každé z týchto videí som videl niekoľkokrát, vystúpenie Mariána Kuffu minimálne 10x a Petra Krištofoviča si púšťam každé dva mesiace. To je vlastne aj samotný návod ako „používať“ tieto videá.

Nie sú len o inšpirácii. Ja osobne som v nich našiel veľmi veľa kľúčových princípov. Preto odporúčam nasledujúce videá sledovať s perom v ruke a poznámkovým blokom.

Už len zdôrazním, že nejde o 5 najlepších videí na tomto svete. Ide o môj subjektívny výber. Preto bez ďalších zbytočných slov, nech sa páči:

1. Peter Krištofovič 

Peter Krištofovič v tejto prednáške zhrnul svoje 20 ročné skúsenosti v oblasti manažmentu, osobného rozvoja, vedenia a biznisu. Hovorí o svojich začiatkoch v podnikaní, o tom ako pracovať so svojou mysľou, prečo je dôležité učiť sa na vlastných chybách, čo oddeľuje úspešných ľudí od neúspešných, ale predovšetkým odhaľuje svoju životnú filozofiu slova ÚSPECH.

2. Jakub Ptačin

Najväčšia nakladačka, akú som zažil za 11 minút. Dokonca som mal tú česť zúčastniť sa tejto prednášky na TEDxBratislava aj osobne.  Od toho momentu je talk Jakuba Ptačina jedným z najobľúbenejších v mojej video knižnici. Vo svojej prednáške hovorí o tom, ako si za 5 rokov dokážeme Slovensko zmeniť sami. Ukazuje, aký má postoj k našej krajine, k majiteľom reštaurácií, k susedom či k architektom. Koľko potleskov získal od publika za 11 minút som spočítať nestihol, ale standing ovation si pamätám veľmi dobe.

PREČÍTAJTE SI AJ: 10 jednoduchých spôsobov ako si spraviť dobrý marketing na Facebooku

3. Marián Kuffa

Pozrite si talk na Fóre inšpiratívnych myšlienok, ktoré má do dnešného dňa viac ako 140 000 zhliadnutí.  Ja osobne som ho videl určite minimálne 10x. Vďaka tomuto videu som sa inšpiroval a počas uplynulého roka som sa rozhodol navštíviť na niekoľko dni Žakovce a pozrieť si prácu Marián Kuffu na vlastné oči. Bol som dotknutý, inšpirovaný a usvedčený z toho, ako vytrvalo tento človek kráča za svojou víziou.

4. Logan LaPlante

Tento 13-násť ročný chlapec z Nevady analyzuje školský vzdelávací systém. Zamýšľa sa nad spôsobom učenia a prináša niekoľko veľmi praktických tipov ako hacknúť vlastný sebarozvoj.

5. Peter Hodák

Nie je na škodu zamyslieť sa ešte pred tým, než sa niekde zamestnáte. Alebo o tom, prečo sa oplatí podnikať a ísť proti múru. Peter Hodák je tvorca myšlienky, ktorá sa stala krédom môjho istého životného obdobia: ,,Pracuj na sebe, kým sa ostatní zabávajú, zabávať sa budeš, keď ostatní na sebe len začnú makať.“

Ktoré video inšpirovalo vás? Napíšte mi ho do komentáru, teším sa na vaše tipy!

Prečítajte si aj:

20 + 1 inšpiratívnych mladých ľudí, ktorých sa oplatí spoznať (klik)

Rozbehni sa za 7 dní: Investuj do svojho vzdelávania SERIÁL (klik)

50 expertov, ktorí na Slovensku zdieľajú svoje know how: biznis, NGO, … (klik)

60 výnimočných kníh, ktoré ste mi odporučili prečítať – ĎAKUJEM (klik)

Pin It on Pinterest