V dnešnom pokračovaní netradičného seriálu s názvom ROZBEHNI SA, vám ukážem ako sa obklopiť správnymi ľuďmi, ktorí vám pomôžu dosahovať úspechy. Dozviete sa koľko ľudí budete potrebovať pre akýkoľvek svoj nápad, či zmenu, ktorú sa práve chystáte zrealizovať.

Ak ste si ešte neprečítali prvú časť tohto seriálu o tom, prečo investovať svoj čas do rozbiehania sa, odporúčam pozrieť si ju. Včera som vám ukázal aké 2 typy ľudí poznáme, vďaka čomu ste mohli odhaliť, do ktorej skupiny z nich patríte vy. Ak sa vám to podarilo – čakal vás challenge 1. dňa: zmeniť svoju myseľ.

Výzva na dnešný deň znie:

Obklop sa správnymi ľuďmi

Známa múdrosť hovorí, že sme priemerom niekoľkých pár ľudí, s ktorými trávime svoj čas. Názory a postoje našich priateľov a kolegov nás dokážu ovplyvniť vo veľkej miere. Preto by vám malo záležať na tom, s kým budete tráviť svoj čas. Na dnešný challenge vám bude papier a pero, prípadne Evernote.

 

objatie bb

Ako prvé si do stredu papiera poznačte svoje meno alebo nakreslite svoj „portrér“.

Nad seba do hornej časti papiera si napíšete 5 mien. Akých? Mali by to byť ľudia, ktorí vás inšpirujú a ktorých pokladáte za akýsi svoj vzor. Vyberajte však dôkladne, pretože je dôležité, aby tieto osobnosti dosiahli cieľ, za ktorým kráčate vy. Aby prešli tou náročnou cestou, ktorá čaká vás. Pretože ich skúsenosti a rady sa vám budú nesmierne hodiť!

Preto nestačí napísať si nad seba niekoho, kto práve stavia rodinný dom či zakladá firmu. Vyberte si osobu, ktorá si už svoj dom postavila a firmu úspešne rozbehla.

Vedľa seba si poznačte 5 ľudí, ktorí sú na tej istej úrovni ako vy. Ako to môžete zistiť? Môžete si ich vybrať podľa znalostí, ktoré majú, podľa ich aktuálneho príjmu či aktivít, ktorým sa venujú. Pokiaľ sa chcete stať najlepším hercom na svete, na tejto úrovni si napíšete 5 priateľov, ktorí s vami chodia na herectvo, aby ste sa vzájomne mohli podporovať a rozvíjať.

Pod seba si napíšte 5 mien ľudí, ktorí majú menej vedomostí, skúseností a kontaktov, než vy. Na čo sú vám títo ľudia? Nezabúdajte na princíp úspešných ľudí, ktorí si nenechávajú všetko len pre seba, ale ťahajú za sebou aj iných. Týmto 5 ľuďom môžete odovzdať skúsenosti, ktoré ste získali a pomôcť im dostať sa tam, kde sa práve nachádzate.

asdfČo s týmto zoznamom, ktorý ste si práve vytvorili?

Začnite ho využívať v praxi! Ak ste verný fanúšik Facebooku, nastavte si odbery od týchto ľudí, aby ste boli vždy informovaní o tom ako napredujú. Pravidelne sa s nimi stretávajte. čítajte od nich knihy, sledujte ich prednášky, zúčastňujte sa konferencií, na ktorých prednášajú. Využite ich prítomnosť vo svoj prospech.

Prestaňte sa stretávať s ľuďmi, ktorí vo vás zabíjajú potenciál. Ktorí vás ťahajú ku dnu a ktorým neviete pomôcť. Minimalizujte kontakt s osobami, ktoré vás podrážajú a nestretávajte sa s ľuďmi, ktorí sa vás budú snažiť potopiť a brániť vám v rozvoji.

Čo si zobrať z dnešného blogu?

– nájdite si 15 „správnych“ ľudí vo svojom okolí
– 5 takých, ktorí vás budú inšpirovať
– 5 takých, ktorí budú na rovnakej úrovni ako vy
– 5 takých, ktorých budete ťahať cestu, ktorou ste si prešli vy
– buďte s nimi čo najviac v kontakte
– čerpajte z ich skúsenosti
– odstrihnite od seba ľudí, ktorí vás brzdia

A čo sa dozviete zajtra? Ako sa sa začať cielene vzdelávať a ako pri tom ušetriť čo najviac času. Naučíte sa princípy, ktoré môžete využiť pri čítaní kníh, naučíte sa vytvoriť si svoj rozvojový plán.

Počas tohto týždňového mini seriálu ma môžete sledovať na Facebooku, prečítať si predchádzajúce články alebo (objednať konzultáciu klik!), v ktorej vám individuálne poradím a ukážem ako rozbehnúť seba, svoj projekt či firmu.

PONDELOK: Rozbehni sa za 7 dní
UTOROK: Obklop sa správnymi ľuďmi (klik!)
STREDA: Začni sa vzdelávať (klik!)
ŠTVRTOK: Vyber si mentora a začni podnikať (klik!)
PIATOK: Predaj sa! (klik!)
SOBOTA: Zbieraj feedback a zdokonaľuj
NEDEĽA: Užívaj si

Ak vás dnešný blog inšpiroval, zazdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a pomôžte im rozbehnúť sa :)

Pin It on Pinterest