Zamysleli ste sa? Prišli ste na niečo? Ja áno. Viem pomenovať mentalitu Slovákov štyrmi slovami, len neviem či sa niektorí z nich neurazia…

Všetky štyri slová sa začínajú dokonca na rovnaké písmeno:

Nevieme
Nemáme
Nedá sa
Nezáujem

Pýtate sa niekoho niečo – nevie. Kupujete si v obchode niečo – nemajú. Chcete sa pokúsiť o niečo veľké, úžasné a originálne – nedá sa. Keď im chcete vnuknúť čo i len malú myšlienku – nezáujem.

Čo chcú takýto ľudia od života? Je mi úplne jasné, že hejtovať facebook statusy vás nesmierne baví a vyhovárať sa na svoje okolie, prečo sa vám nedarí, je tiež celkom fajn stratégia.

Predpokladám, že mnohí ste sa práve našli a preto vám odporúčam tričko 4N, ktoré je na titulke tohto blogu a kúpite si ho na kompot.sk

Alebo niekto z vás nebodaj nepatrí medzi túto lenivú a hejterskú skupinu ľudí? Že nie ste tí, ktorí nonstop vysedávajú za PC, nikdy nič nespravia, ale zároveň dobre vedia, že sa to určite nedá?

Čo s vami?

Mám pre vás ponuku!

Tento víkend sa stretneme na Osrblí (nedaleko Banskej Bystrice). Počet je obmedzený. Max 10 z vás, ktorí dostanú 200€ a  nebudú musieť zaplatiť ani cent. Chápete? Víkend zadarmo (neplatíte za ubytko, stravu ani materiál k vzdelávaniu). Poďte dokázať, že sa to dá. Že máte alebo viete nájsť nápad, pre ktorý každý z vás dostane 200€. Cenné know how a osvedčenie, ktoré chcú vidieť firmy ako Emerson, ČSOB, Dell či Microsoft.

Žiadne blbé žvásty. Pozývam vás na KomPrax. Ak máte 15 – 17 rokov a tento víkend nič na pláne, bude to stáť za to. V úlohe školiteľov ja a Jaro (kamoš z Dubnice). Máme pre vás pripravený poriadne namakaný víkend.

Avšak mám pre vás len 10 voľných miest. Berie ten, kto sa mi prvý ozve (na facebooku, mailom, v komentároch alebo mi zavolá). Že prečo tak nalieham? Lebo národný projekt KomPrax končí. Už nie sú stovky voľných miest pre záujemcov, už nie je toľko hotelov na výber, ani času na rozmyslenie…

A čo s vami, ktorí už máte 18+? Nezúfajte. Ozvite sa mi, niečo vymyslíme.

Pomôžte nám zmeniť slovenskú mentalitu. Veď predsa vieme ako, máme na to prachy, dá sa to a záujem sa tiež nájde. Prispejete už len tým, že tento blog pošlete svojim priateľom, ktorým KomPrax môže zmeniť život ;)

 

Čudujete sa, že sa mladí ľudia nevedia správať? Môžete si za to sami…(klik)

Pin It on Pinterest