Ako už isto mnohí viete, tento víkend som sa vydal na dobrodružnú cestu do Česka. Samozrejme ani počas nej som nezabudol vychutnávať si dúšky dobrej kávy v historickom centre mesta Šternberk, ktoré sa nachádza niekoľko kilometrov od Olomouca. Milí priatelia, pohodlne sa usaďte a vitajte pri čítaní prvého zahraničného príbehu o káve.


Názov kaviarne: Pizza Šternberk

Lokalizácia: centrum
Mesto: Šternberk/ČR
Dátum návštevy: 19. januára 2012

V sobotu sme sa po dobrom obede vydali spolu s priateľmi na kávu, keď sme v uliciach mesta Šterberk hľadali tiché, pohodlné miesto so zaujímavou atmosférou. Keďže nájsť kaviareň v sobotu poobede nie je až také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá, museli sme vytiahnuť plán B. Oslovila nás miestna pizzeria, a tak sme si povedali, že v ponuke bude hádam aj nejaká tá káva.

Nesklamali sme sa. Akonáhle sme otvorili dvere a vstúpili dnu, zacítili sme prenikavú a veľmi „hladnú“ vôňu pravej pizze. Dlho sme sa aj rozhodovali či nás táto vôňa nebude výrazne provokovať, nakoniec sme predsa len zostali.

Objednali sme si Espresso a Alžírsku kávu, ktorú nám v zápätí doniesla čašníčka. Medzitým som si stihol miestnosť pozorne prehliadnuť a nesmierne ma potešil pohľad na elektrické zástrčky, ktoré nechýbali ani pri jednom stole. Keď už aj také malé mesto ako Šternberk (15 000 obyvateľov) má takéto vybavené (kaviarne) pizzerie, prečo by Banská Bystrica mať nemohla?

Vráťme sa však ku káve, ktorá bola o čosi  viac horkastá ako je zvykom, ale na druhej strane potešila veľká porcia šľahačky.  Alžír mojich priateľov zasýtil dostatočne, no a moje espresso mi vrátilo späť stratenú energiu, aj keď som pil už aj lepšiu kávu.

Ak by som mal nájsť aj nejaké to mínus, bol by to platobný terminál, ktorý v pizzerii chýbal. Ani vzhľad interiéru nás nijako špeciálne neoslovil. Chýbala nám jedinečnosť tohto miesta. Avšak na nečakané posedenie s priateľmi určite postačí.

kávu si môžete vychutnať v centre mesta a pokiaľ ste hladný, dobre poslúži aj pizza

nezaujímavý interiér

 

Objednaná káva: Espresso s mliekom – 6 bodov (cca 1,15€ – 29 KČ)
Objednané iné: –
Obsluha: 5 bodov
Interiér: 5 bodov
Wifi:
 áno
El. zásuvka: áno
Denná tlač: áno
Platobný terminál: nie
Celkové hodnotenie: 5 bodov z 10

Prečítajte si aj ďalší diel seriálu Vôňa kávy 

Pin It on Pinterest