Pozrite si 7 skutočných dôvodov, prečo ma McDonald´s fascinuje až natoľko, že ho navštevujem takmer každý deň! Samozrejme ešte pred tým, než mi poviete, že som sa pomiatol… Myslím, že McDonald´s si čoskoro zamilujete aj vy…

Starbucks, McDonald ´s a RegioJet. Týmito troma firmami som fascinovaný už tretí rok, od kedy som sa ich rozhodol sledovať, ochutnávať a analyzovať.Poďme sa pozrieť na to, prečo…

MC Donald´s je viac ako len pár hamburgerov…

Neviem vo svojom okolí o niekom, kto by nepoznal veľké žlté písmeno „M“ a ich slogan I´m lovin´it. Moje nadšenie pre McDonald´s je však o niečom viac ako o tom, že je táto firma celosvetovo známa.

1. Brutálne prepracovaný systém

Hovorí sa: ,,Niekto raz vymyslel fúrik a potom ho musel tlačiť“. Niekto raz vymyslel McDonalds a potom otvoril tísicky reštaurácii po celom svete. Neviem či si uvedomujete ako geniálne je prepracovaný celý systém McDonald´s. 31 000 reštaurácii v 121 krajinách sveta. 58 miliónov obslúžených zákazníkov denne. DENNE!

2. Vzdelávanie

McDonald´s má vlastnú univerzitu, na ktorú dostať sa je ťažšie ako na Harvard. Študovať na škole hamburgerológie sa v celku oplatí, keďže jej štúdium uznáva približne 1,600 amerických univerzít a to samozrejme nie je ani zďaleka všetko. McDonald´s university má kampusy po celom svete, od Londýna, cez Tokyo až po Sao Paolo.

Taktiež stojí za zmienku, že tento fastfoodový gigant je historicky prvou reštauračnou sieťou, ktorá mala vlastné vzdelávacie centrum. Píše startitup.sk

3. Firma, ktorá oslovila všetky generácie

Pamätám si, že keď som bol malé dieťa, bral som mekáč ako miesto, kde stretnem veľa mojich kamošov. Až neskôr som si uvedomoval, že do mekáča s nami chodili aj naši rodičia. Ktorí síce ofrflali americké burgre, ale nejakú tú zmrzlinu či hranolky si predsa len dali. No to, čo sa firme McDonald ´s podarilo dosiahnuť je dnes skutočne fascinujúce.

V mekáči každý deň stretávam bábätká, ktoré sedia v sedačkách, deti, ktoré si otvárajú happy meal, rodičov, ktorí si odskočia na obed, podnikateľov, ktorí riešia biznis meetingy či babičky, ktoré prišli okoštovať čerstvo napečené koláče alebo skvelý čaj.

4. Kvalita, ktorú konkurencia nedokáže poraziť

Možno odvážne tvrdenie. Pokojne o ňom môžeme polemizovať. Každý z nás videl predsa len už nejaké to video o tom, aký „odpad“ to vlastne mekáč predáva. I napriek tomu, že konkurencia po celom svete kritizuje kvalitu jedla Mc Donald´s, ľudia tejto kvalite veria.

A aj pre tých najväčších cheesburgerskeptikov pripájam informáciu, ktorá hovorí o tom, že počas uplynulých 25 rokov sa v Česku neobjavila žiadna aféra, ktorá by sa týkala jedla. Podľa slov Tomasza Rogacza, česko-slovenského manažéra, za to vďačia častým hygienickým kontrolám.8

5. McDonald´s nie je iba o burgeroch

Je o niečom viac. Mnohí z nás si ani len neuvedomujú, koľko produktov sa nachádza pod jednou strachou Raya Croca. Máte smäd? Coca cola. Máte chuť na sladké? Nutella. Chcete sa hrať? Mímoni.Hľadáte niečo zelené? Pestrá ponuka šalátov…

6. Jeden z najlepších predajných rozhovorov

Pri najbližšej návšteve sa pokúste prísť k pultu dobre najedený, aby za vás nehovoril hlad, ale schopnosť dobre počúvať, čo sa vlastne deje vôkol vás. Len o pristúpite k pultu, zamestnanec mekáča sa vás opýta, čo si dáte. Vy ste samozrejme prišli na obyčajné Mc Flurry, čo sa však stalo, keď o päť minút neskôr odchádzate s taškou plnou jedla, pitia a hračiek? Jednou z najsilnejších stránok tejto frenčízy je predajný rozhovor.

city cafe7. Jedinečnosť

McDonald ´s je miesto, kde je nielen perfektne vybudovaný systém. Okrem toho, že každý burger vyzerá takmer identicky, šalát má vždy rovnaký počet paradajok, a v každej reštaurácii sa nachádza detský kútik, dokáže McDonald´s prekvapiť individuálnym prístupom k zákazníkovi. Dokáže si zákazníka ceniť natoľko, že mu ponúkne pocit jedinečnosti. O čom hovorím? Napríklad o tom, že ak si v McCafé objednáte kapučínko, môžete si vybrať či ho chcete so škoricou, čokoládou, karamelovou alebo čokoládovou polevou.

Čerešničkou na torte je kapučíno s mojim menom, priebežným výsledkom futbalového zápasu či s aktuálnym počasím znázornením na mliečnej pene.

A je toho omnoho viac. Systém, prostredie a produkty, ktoré McDonald´s vymyslel sú natoľko fascinujúce, že môžem s pokojom na srdci povedať, že to čo si uvedomím po každej návšteve tejto reštaurácie je kvalita a jedinečnosť!

Už čoskoro na mojom blogu odhalím, prečo milujem okrem McDonald´s aj firmy Regio Jet a Starbucks. 

 

Prečítajte si aj: Obklop sa správnymi ľuďmi – ROZBEHNI SA ZA 7 dní (klik)
7 médií, ktoré sa oplatí sledovať (klik)

Pin It on Pinterest