V týchto dňoch sa nám podarila dobrá vec z ktorej sa obzvlášť teším. Je to už štvrtý rok, čo pomáhame mladým ľuďom na stredných školách objavovať a rozvíjať ich talenty, no doposiaľ sa nám nepodarilo zozbierať ich príbehy. Až do dnešného dňa.

Ak vás zaujíma akú metodiku používame na identifikáciu talentov u stredoškolákov, ako pracujeme s učiteľmi, kto a kedy nás môže požiadať o finančný grant, dávam vám do pozornosti naše nové a vlastne aj prvé celoslovenské vydanie novín Talent Times – nájdete ich TU! :)

V tomto časopise, ktorý sme vydali pred pár dňami nájdete všetko dôležité a podstatné o našom rozvojovom programe Show your talent.

Ak ste o ňom ešte nepočuli, tak je to autorský projekt, ktorý sme vytvorili v spolupráci s OZ TEAM, CVČ – JUNIOR a SPŠ Dopravnou vo Zvolene. Postupne sa k nám pridalo občianske združenie SYTEV a množstvo stredných škôl, na ktorých dnes program realizujeme.

Našim zámerom je pomáhať mladým ľuďom a učiteľom objavovať svoje talenty, meniť vzdelávanie na školách a podporovať tých, ktorí chcú učiť inak (teda neformálne a inovatívne). Robíme to prostredníctvom víkendových školení, workshopov, osobného mentoringu či slávnostnej konferencie.

O tom čo je našou víziou, ako pomáha talentový test CliftonStrengths objaviť TOP 5 talentov, aké projekty úspešne zrealizovali naši študenti a aké výsledky sa nám podarilo dosiahnuť za uplynulé 3 roky sa dozviete v spomínanom vydaní časopisu Talent News. V online verzii ho nájdete TU!

Prinášame v ňom aj tri osobné príbehy mladých ľudí, ktorých Show your talent zmenil alebo im dal novú príležitosť:

Daniela Švolíková: „Uzavrela som zlú kapitolu môjho života a posunula sa vpred“

Marián Hríň: „Ako vyzerala moja cesta v Show your talent?“

Dávid Maslen: „Je dôležité, aby každý poznal svoje talenty“

Prajem vám príjemné čítanie :)

Prečítajte si aj:

Škola, ktorá vychováva ľudí, ktorí raz budú viesť Slovensko (klik!)

Historická príležitosť zmeniť slovenské školstvo (klik!)

Ponuka aktuálnych školení, ktoré realizujem aj online (klik!)

Kto je Jaroslav Dodok? Viac o autorovi tohto blogu sa dozvieš TU! (klik)

Pin It on Pinterest