Keď som sa počas letných prázdnin pohrával s myšlienkou vytvoriť svoj vlastný web, ktorý by slúžil ako blog a zároveň by ponúkal čitateľom informácie o mne a mojich projektoch, nikdy by som nepovedal, že sa mu dostane takej pozornosti, akú dnes má. Po piatich mesiacoch vás dnes zoberiem na cestu objavovania, predstavím vám môj blog tak trochu inak a ponúknem vám aj výber z toho najlepšieho :)

Jeden z prvých blogov som venoval RTVS. O nový post šéfa verejnoprávnej televízie sa zrazu zaujímalo až 11 ,,mediálnych magnátov”. Vyhral Václav Mika, exraditeľ Markízy, ktorý hneď po svojom nástupe avizoval vyhadzov približne 300 ľudí. Podarilo sa mu však aj niečo pozitívne a tým je vizuál spravodajstva v nových farbách.

V rubrike médiá nájdete presne 10 príspevkov, v ktorých som vám predstavil redakciu Hospodárskych novín, písal o sociálnych médiách, avšak najväčší úspech zožal blog o  Markíze, v ktorom som napísal otvorený list nielen JOJke, Markíze, ale aj Rade pre retransmisiu.  Tento článok sa stal najčítanejším na blogu, keď za 20 dní dosiahol návštevnosť viac ako 145 000 ľudí a takmer 20 000 likeov. Aj keď odpoveď na výzvu som do dnešného dňa nedostal, 2. januára kompetentných pozdravím opäť.

Pre všetkých záujemcov som vytvoril aj sekciu Portfólio, v ktorom nájdete všetky organizácie a projekty na ktorých pracujem. Medzi tie najnovšie sa pred pár týždňami pridal aj formát TEDxBanskáBystrica, teda konferencia, ktorá už v máji 2013 uzrie svetlo Banskej Bystrice. Medzičasom sa mi podarilo ukončiť aj Národný projekt KomPrax, kde čakám už len na akreditované osvedčenie o ukončenom vzdelávaní. O tom, že KomPrax bol skutočne najlepšou investíciou do vzdelania sa dozviete TU! 

Keď už bolo odborných tém a príspevkov naozaj veľa, v hlave mi preletela myšlienka vytvoriť miniblogovací projekt s názvom „Vôňa kávy“. Určite sa aj vám stalo, že ste mali chuť na kávu a nevedeli ste sa rozhodnúť, do ktorej kaviarne zavítate. Teraz si však môžete prečítať krátke príbehy a recenzie, ktoré budú už čoskoro pribúdať.

Ak však práve hľadáte povzbudenie, či motiváciu,  pripravil som pre vás blogpost top 12 citátov, ktoré ma nakopnú kdekoľvek a kdekoľvek.

Búrlivú diskusiu rozpútala aj reportáž o netradičnom vyučovaní, počas ktorého študenti svojvoľne skákali, kričali a robili si jednoducho to, čo chceli. Áno, aj takto sa dá fungovať v škole, len na to treba kus odvahy, energie a z času na čas aj viac risknúť.  Keď už opäť píšem o škole, nedá mi nespomenúť prekvapenie roka a to neformálne vzdelávanie na našej škole. Podniková ekonomika v praxi, exkurzia alebo zážitkové vzdelávanie v podaní našej profesorky účtovníctva pani Mikolajovej? Áno, tiež by týchto dní bolo v roku 2013 oveľa viac.

Ako posledné dávam do pozornosti životopisy študentov. Prečo? Lebo ma nesmierne oslovili a zároveň aj prekvapili. Predsa len máme na Slovensku akčných ľudí, pre ktorých vek nieje žiadna veda ;)

Týmto blogom by som sa vám chcel poďakovať za priazeň v roku 2012 a verím, že na môj web si nájdete čas aj v novom roku. Milí priatelia a čitatelia, prajem vám radostné Vianoce a veľa úspechov do nového roku!

Pin It on Pinterest