Nečítať s predsudkami. Open mind, it ´s easy! Často sa ma pýtate kam na kávu, obchodné stretnutie alebo debatu s priateľmi. Tak som dal dokopy svoje odporúčania na bystrické kaviarne a v každej z nich som vybral niečo z ponuky, čo by ste nemali vynechať.

Ktoré kaviarne sú v Banskej Bystrici podľa mňa najlepšie?

Black Coffe – Latte

Dajte si latte. Úplne jednoznačne. Dostanete ho v krásnej šálke, so správne napeneným mliekom. Značka kávy je danesi caffé. V kaviarni na Národnej ulici (bývala večierka) majú príjemnú obsluhu s úsmevom na tvári. A taktiež aj dobrý marketing, ale o tom potom.

McCafé – Croisant menu

Pre veľký kritikov odporúčam prečítať si môj blog o tom, prečo milujem Mc Donald´s. Lepšie pochopíte, prečo som kaviareň McCafé zaradil do dnešného výberu a ušetríte si aj balík nervov. Takže aká je najlepšia kombinácia v tejto kaviarni? Croisant menu s cappuccinom. Ak sa v McCafé zastavíte hneď ráno, tak si dokonca vychutnáte čerstvo upečený croisant. V prípade, že ste túto kombináciu ešte nemali, preč s predsudkami! V McCafé vedia ako v jednej z mála kaviarní správne našľahať mlieko!

Leroye cafe – káva mesiaca + flat white

Okrem toho, že v Leroye Bar & Cafe nájdete najlepších baristov na Slovensku, nie je to jediný dôvod, prečo sa toto miesto oplatí navštíviť. Kaviareň na Námestí SNP ma oslovila s kávami, ktoré ponúka na espresso, a to blend Home sweet home od pražiarne Café Lomi a Biru Bekele z Etiópie.

Banskobystrická mekka kávičkárov je však obľúbená predovšetkým preto, lebo ponúka kávu mesiaca a tak máte v Leroye neustále čo objavovať. Ak vám nechýba odvaha, vyskúšať môžete aj alternatívu, či už Aeropress, Vacuum pot alebo V60. A ešte jedno cenné upozornenie: ak sa vám bude zdať káva akási kyslá, tak určite nie je pokazené. V tejto kaviarni sa ponúkajú aj acidnejšie kávy, čo je príležitosť zmeniť chuť z prepáleno horkej na trochu kyslastú. Ak hľadáte v šálke trochu kreativity, ešte jedno odporúčanie – oochutnajte flat white.

Cafe Dias – Dias café

Kaviareň, ktorá nesie meno slávneho portugalského cestovateľa Bartolomeja Diasa. Ak hľadáte dobre espresso, jednoznačne odporúčam navštíviť toto miesto, ktoré sa nachádza v nákupnom centre Europa. Vypýtajte si kávu Dias, ktorú vám prinesú so zlatistou penou a pri ktorej si nemusíte vlievať do kávy mlieko, aby ste prekryli chuť spáleniny.

Frais – cappucino

Frais je vhodný priestor pre obchodné stretnutia, ale aj romantické večery. Očakávať môžete profesionálnych čašníkov, elegantne zariadenú kaviareň s reštauráciou a veľký výber druhov kávy. Túto kaviareň som si obľúbil na piatkové posedenia, príjemným prekvapením pre mňa bolo podávané cappuccino so skvelou chuťou.

Emcafe – staročeský medovník + bio káva

Ak máte nočné mory zo štýlových kaviarní a hľadáte skôr niečo, čo sa viac podobá na bar, jednoznačne navštívte Emcafe. Je to kaviareň, v ktorej som strávil kus svojho života. Inšpirovala ma prostredím, vyhrievanou terasou, úžasným krbom a nesmierne chutným staročeským medovníkom. V ponuke nájdete taktiež bio kávu.

Tak to je na dnes všetko

Ešte som zvažoval či do tohto výberu pridám aj Gavalier v Leninovom parku, no nevedel som z ich ponuky vybrať nič špecifické, i napriek tomu, že ma veľmi príjemne oslovil ich interiér a vždy sa v kaviarni cítim príjemne. Najbližšie sa chystám navštíviť Gambit Cafe na Kyjevskom námestí, ktoré mi odporučili viacerí priatelia, no kávu som u nich nepil, takže zhodnotiť neviem.

Keďže Banská Bystrica je malé mesto a je dosť možné, že všetky spomenuté kaviarne ste už prekutrali, mám pre vás jeden špeciálny tip. A to novo otvorenú Kaviareň Dolinka na Sliači. Zatiaľ neprezradím viac, pre zvedavých kávomilcov to určite postačí.

Ak som v dnešnom blogu zabudol na vašu obľúbenú kaviareň v Banskej Bystrici, neváhajte mi ju odporučiť v komentári pod článkom. A ja ju rád navštívim ;)

Pozrite si ku káve:

5 najlepších prednášok o biznise, osobnom rozvoji a postoji k životu (klik)

Príbehy zo Žakoviec: Majiteľ golfového ihriska i väzeň, ktorý pije alpu či benzín (klik)

10 najdôležitejších postrehov zo 7 dňovej stopovačky po Slovensku (klik)

 

Pin It on Pinterest