Výber 10 najčítanejších a najzdielanejších článkov, ktoré ste počas uplynulého roka mohli nájsť na jaroslavdodok.com. Neváhajte si ich naklikať opäť…

Ako si vytvoriť osobný akčný plán?

Určite to nie je tajomstvom, že dosahovať svoje ciele a napĺňať svoju osobnú víziu v živote je celkom náročné. I napriek tomu, že sa vieme tešiť z krátkodobého úspechu všetci očakávame, že dosiahneme aj ten dlhodobý.

Na jeho naplnenie je nevyhnutné, aby sme rozvíjali svoju osobnosť, naberali nové vedomosti, schopnosti, zručnosti a postoje. Ak chceme sa chceme efektívne rozvíjať, potrebujeme na to osobný akčný plán (OAP)Ako na to ? Dozviete sa TU!

 

Týchto 10 krokov stačilo na to, aby pán v obleku skasíroval 140€ za desať minút

Usmieval sa na mňa už z diaľky. Vedel som, že to nebude iba slnečným počasím. Bol to výborný obchodník a dokonca i celkom slušný marketér. Tipujem, že za dnešný deň si zarobil viac ako ja za celý mesiac. Aké triky využil? Dozviete sa TU!

 

Týchto 7 princípov by ste nemali ignorovať, ak začínate podnikať

Je to už rok od momentu, keď som sa vydal na cestu stopára a rozhodol sa skúsiť šťastie po vlastnej osi. Po knihách od Roberta Kiosakiho som pochopil, že už nikdy v živote nechcem byť zamestnanec. Preto moje rozhodnutie bolo v celku jednoduché – stane sa zo mňa úspešný podnikateľ. Biznismen, či ako to volajú…

Dovoľte mi, aby som sa s vami po prvom roku podnikania podelil o pár zistení, odporúčaní a princípov, ktoré u mňa (ne)fungujú: Prečítate si ich TU!

Prečo odchádzam z Rady študentov?

Dnešný deň som dal bodku za dvojročným dobrodružstvom, vďaka ktorému mladí ľudia v Banskej Bystrici opäť získali pozornosť a rešpekt.  Rozhodol som sa vzdať sa pozície predsedu Rady študentov a taktiež aj členstva v tomto poradnom orgáne primátora. Prečo? O dôvodoch som písal TU!

Vy to dokážete! Verím vám :)

Som o tom presvedčený. Pretože to dokázalo aj toto 13-ročné dievča. Uršula Šilleová. Už som raz o nej písal, avšak posolstvo, ktoré odovzdala publiku pred plnou sálou SND je tak aktuálne, že som sa rozhodol myšlienku oživiť opäť. Inšpirujte sa aj vy – TU!

 

Rady a tipy: Ako efektívne osloviť a získať sponzorov

Ak ste už niekedy organizovali akékoľvek podujatie alebo sa o to práve pokúšate, viete, že to nie je jednoduchá záležitosť. V 90% prípadoch nutne potrebujete pre svoj event oduševneného sponzora, ktorých na Slovensku nie je až tak veľa ako sa zdá.

Prečítajte si preto osvedčený spôsob, akým ho dokážete zaujať TU!

 

Dream job pre študentov? O niečom viem – Last minute :)

Verte či nie, včera som 6 hodín počúval partiu šikovných ľudí ako hľadajú a pátrajú po záujemcoch, ktorým by mohli dať prácu. A nie hocijakú! Tak čo, chcete?

Keďže ponuka bola časovo ohraničená, už nie je aktuálna. Viem však o zákulisných informáciách, ktoré hovoria, že ďalší casting sa uskutoční už o pár týždňov, je len na vás či sa vám práca animátora zapáči. Viac TU!

 

7 ľudí, ktorých sa oplatí mať na Facebooku v priateľoch alebo ich aspoň sledovať

Sme priemerom 5-tich ľudí s ktorými trávime svoj čas. Pokojne si však môžeme svoj okruh ľudí, ktorí nás ovplyvňujú rozšíriť. A keďže na facebooku som už nejaký teň deň, rád by som sa s vami podelil o zaujímavý zoznam ľudí, ktorí ma každé ráno vedia potešiť, inšpirovať či nakopnúť. Nájdete ho TU!

10 “najhorších študentov” na svete: Dnes zarábajú milióny dolárov…

V škole vyčnievali z radu… Niektorí z nich dnes nemajú ani maturitu, iní síce nastúpili na vysokú školu, ale v krátkej dobe dostali padáka alebo z nej jednoducho sami odišli. Začali na sebe tvrdo makať a dnes sa objavujú v rebríčkoch najbohatších ľudí planéty… Poznáte ich? Nájdete ich TU!

 

Najčastejšie dôvody, pre ktoré ste pravdepodobne nezískali svoj job!

Ak sa vám už niekoľko týždňov alebo mesiacov nedarí nájsť prácu, možno za tým nie je len blbá náhoda. Ak vás zamestnávateľ už pár krát odpálkoval, mohol mať na to jeden z týchto 10 najčastejších dôvodov, o ktorých sa dočítate TU!

Prajem vám príjemné vianočné sviatky, inšpiratívne čítanie a veľa úspechov v roku 2015!

Pin It on Pinterest